Vlora Çitaku është politikane e njohur kosovare dhe që për momentin ushtron postin e ambasadores kosovare në SHBA.

Ajo ka qenë përherë një ndër politikanet më të zëshme shqiptare.

Tani Vlora jeton në Washington edhe atje na njofton me aktivitetet e saj profesionale dhe private.

E sot, ajo ka publikuar foto ku shihet se ka gatuar ushqimin tradicional shqiptar, pasul./Orainfo/.