Xherdan Shaqiri e ka komentuar humbjen dhe eliminimin nga FA Cup për Liverpoolin.

Sipas kosovarit, Liverpooli nuk e ka merituar humbjen.

Jemi pak të zhgënjyer për humbjen, para së gjithash sepse nuk e meritum atë rezultat.

Ndonjëherë në futbolli të duhet edhe pak fat.

E shihni momentin tek gjuajtja e lirë. Unë pashtë topin brenda, por ai nuk u fut në rrjetë. Jam i pafat.

Vëmendja jonë është në Premierligë.

Ndaj Brighthon do të shihni Liverpoolin e vërtetë” ka thënë Shaqa.

SHPËRNDAJE