Vajzat dhe gratë çdo herë janë në kërkim të produkteve që janë të mira për flokët.

Ato kërkojnë të kenë flokë të gjata dhe jo të dëmtuara.

Këtë mundeni ta arrini me maskën natyrale të vezës dhe vajit të ricinit.

Ju duhet të merrni një tas, në të vendosni 2 vezë dhe një lugë vaj ricini, të gjitha këto duhet t’i përzini bashkë.

Pas kësaj aplikojeni këtë maskë tek flokët e juaj dhe mbajeni për gjysmë ore, dhe më pas pastroni, nga kjo nuk do të keni nevojë për kondicioner dhe do ju rriten flokët.