Një aktore shumë e dashur, dhe ndër më të pëlqyerat për publikun.

Është kjo Fiona Gllavica, e cila famën më të madhe e mori me rolin e saj të ‘Pajtesës’, në serialin ‘Çka ka shpia’.

Personazhi i saj i nusës në këtë serial, pëlqehet e komentohet aq shumë.

Por, Fiona shpesh ka treguar se për dallim nga seriali, ajo është krejtësisht ndryshe në jetën e saj private.

Ajo është e fejuar me Arbnorin, me të cilin shfaqen shumë shpesh bashkë dhe të lumtur.

Fiona është tejet aktive në rrjete sociale me postimet nga më të ndryshmet.

Kësaj radhe ajo na treguar se përveç aktrimit ajo ka talent edhe në kuzhinë, teksa shfaqë një ëmbëlësirë, të cilën e ka përgaditur ajo./Kosovarja/