Lincoln Aviator 2020 është një makinë e re nga motra e kompanisë së Fordit.

Motori bazë, nëse mund ta quani kështu, është V6 me dy bërthama me 3.0 litra, i cili prodhon 400 kuaj fuqi dhe 400 çift rrotullues, transmeton lajmi.net.

Ai do të jetë Lincoln i parë që lejon pronarët që posedojnë makinën të përdorin telefonin e tyre si çelës.

Funksioni automatik i parkimit tani bën gjithçka – gjithçka që pronari duhet të bëjë është të mbajë një buton dhe funksioni do të kujdeset për frenat, gazin, drejtimin dhe transmetimin.

SHPËRNDAJE