Vedat Muriqi ka përfunduar një sezon mjaft të sukseshëm.

Sulmuesi kosovar me skuadrën e tij Çaykur Rizesporin, ka arritur të futet në formacionin më të mirë të sezonit.

Muriqi u transferua në Rizespor në vitin 2018, ku edhe kaloi sezonin më të mirë në karrierën e tij.

Ai në 34 ndeshje të zhvilluara ka shënuar 17 gola dhe ka bërë 8 asistime.