Baseli ka fituar Kupën e Zvicrës pasi ka mposhtur Thunin me rezultat 2-1.

Golat për kampionët i shënuan Albian Ajeti në minutën e 23-të dhe Frei në minutën e 77-të.

Derisa golin e vetëm për Thun e shënoi Sorgic në minutën e 81-të.

Në stol për Baselin ishte edhe Edon Zhegrova por nuk u inkuadrua asnjë minut. /IndeksOnline/