Një grua nga Pakistani përfundoi e shpërfytyruar pasi një mik i saj xheloz, nuk donte që ajo të bëhej stjuardesë dhe e sulmoi me acid.

Kanwal Qayyum, 29 – vjeçe, mori plagë të tmerrshme në fytyrë, pasi iu hodh acid sulfurik teksa flinte gjumë, nga një ish – mik i saj që nuk e duronte dot idenë se e reja mund të ishte më e suksesshme.

29– vjeçja humbi hundën për shkak të këtij sulmi dhe kirurgët e kanë kaluar dekadën e fundit duke rindërtuar fytyrën e të resë.

Fotografitë tregojnë transformimin e jashtëzakonshëm të Kanwal që prej sulmit në fjalë, të ndodhur 10 vite më parë, ndërsa vijojnë t’i rindërtojnë fytyrën dhe i kanë krijuar një hundë të re. /tvklan.al/