Mediumet angleze raportojnë që portieri i Manchester United, David De Dea do të largohet në verë nga Old Trafford.

PSG është gati të ofroj 100 milionë euro për transferimin e spanjollit. 28 vjeçari kohëve të fundit nuk ka qenë në formë të mirë dhe është kritikuar nga tifozët dhe analistët.

De Dea do të përfitoj 500 mijë euro në javë nëse transferohet te kampionët francezë. BBC shkruan se Manchester United më pas do të kërkoj sllovenin Jan Oblak.

120 milionë euro është klauzola e tij me Atletico Madridin dhe anglezët janë gati që të paguajnë këtë shifër. /Indeksonline/