Nëse keni ende Nokia 3310, kompania kërkon tia riktheni, ja sa...

Nëse keni ende një telefon “Nokia 3310” apo një playstation të vjetër në shtëpi mund të mërrni deri në 2 mijë euro, kështu që...

Fordi tërheq nga tregu rreth 1.5 milion vetura për shkak të...

Njëri nga prodhuesit më të njohur të veturave, kompania “Ford Motor Co”, ka njoftuar se do t’i tërheqë nga tregu rreth 1.5 milionë vetura...

E mashtroi navigacioni, shkaktoi kaos kur hyri në rrugë të ngushtë...

Kohët e fundit është raportuar për disa shembuj në të cilët shoferët e kamionëve u gjetën në një “rrugë të panjohur”, sepse ata ndoqën...

Ndërroni prefiksin e numrit në rrjetet sociale, prej nesër rrezikoheni të...

Mentor Hoxhaj, ish-mbikëqyrës shtetëror në Agjencinë për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe ekspert i sigurisë së informacionit ka lajmëruar se të gjithë shfrytëzuesit...

Kujdes! Këta janë telefonat me valët celulare më të rrezikshme

Jo të gjithë smartfonët kanë nivel të njëjtë radioaktivitetit. Ndër dy telefonat që renditen të parët në këtë listë janë Xiaomi Mi A1 dhe OnePlus...

U gjeti gabimin trashanik, Apple habit me atë që bën për...

Një adoleshent në Shtetet e Bashkuara të Amerikës zbuloi një të metë të sigurisë sistemin video-thirrës FaceTime të Apple është dëmëshpërbyer për këtë gjë. Mësohet...

“Ludo” e vendos flamurin e Kosovës

Në përditësimin e ri, “Ludo” ka vendosur edhe flamurin e Kosovës. Loja e famshme “Ludo King” është bërë pjesë e pothuajse çdo përdoruesi të telefonave...

Aplikacioni që lë burrat të përgjojnë gratë e tyre kudo

Një aplikacion, i mundësuar në Arabinë Saudite, po lejon burrat të përgjojnë gratë e tyre kudo që ato ndodhen. Apple dhe Google po akuzohen se...

Fanatikët e Samsung mezi po e presin, por Galaxy S10 ka...

Edhe disa ditë kanë mbetur nga prezantimi zyrtar i gjeneratës së re të smartfonëve nga gjiganti koreano-jugor, Samsung. Por, veç çmimit të kripur, si duket...

Volkswagen prezanton Passatin e ridizajnuar

Prodhuesi gjerman ka lëshuar fotot dhe detajet teknike të Passat-it të “rifreskuar” për tregun evropian. Pas versionit amerikan të ridizajnuar, edhe Passat-i evropian është ristilizuar. Volkswagen...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter