Njihuni me makinën më të shpejtë në botë ?

Tesla të enjten befasoi duke prezantuar makinën elektrike “Roadster”, që kap 100 km/h për 1,9 sekonda. Ky “përbindësh” përshkon 1 mijë kilometra me një ngarkim të...

Si të keni internet të shpejtë në shtëpi, këto mënyra janë...

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndihemi të humbur pa internet. Problemet me internet të ngadalshëm mund të jenë me...

Bitcoin arrinë vlerën tjetër rekorde

Bitcoin është rritur edhe më shumë në treg. Vlera e parasë virtuale sot kap shifrën e 6500 dollarëve. Vlera e saj është gjashtë herë më...

Galaxy X do të sjellë revolucion në botën e telefonave të...

Samsung ka pasur një vit mjaft të mirë, ku në vitin 2017 ka sjell disa nga celularët e mençur më të mirë për momentin. Që...

Brenda gjashtë muajve, Mercedes sjellë një edicion të limituar nga linja...

Prodhuesi gjerman Mercedes, i ka lënë në hije modelet e reja AMG S-Class dhe kabriolet, pasi tërë vëmendja shkoi te hipermakina Project One Mirëpo, kompania...

Ja çfarë ndodhë kur larja e veturës nuk shkon si duhet...

Kjo video tregon se sa e rrezikshme është të punosh afër makinerive Në videon e mëposhtme shihet se sa e rrezikshme mund të jetë një...

Paralajmërimi i veçantë i Aston Martin Vantage

Gjiganti automobilistik Aston Martin ka paralajmëruar me një fotografi të veçantë modelin e ri Vantage Vetura pritet të debutojë në nëntor në një lokacion që...

Prezantohet Apollo IE, me çmim prej 2.7 milionë dollarësh [Foto]

Apollo Automobile ka krijuar një superveturë të re, të quajtur Apollo IE, të limituar në vetëm 10 njësi. Kjo veturë, me çmim prej 2.7 milionë...

Nëse ju vjen ky mesazh në Facebook mos klikoni në link

Një mashtrim është duke i infektuar kompjuterët, duke i bërë ata të dërgojnë mesazhe në Facebook, duke shpërndarë një virus Kështu që nëse shihni mesazhe...

Arabia Saudite planifikon të ndërtojë mega qytetin e mençur me një...

I quajtur NEOM, ky do të jetë 13 herë më i madh se qyteti i ndërtuar nga Apple Ky qytet do të lidhë Jordaninë dhe...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter