Veturat më të shtrenjta qeveritare, ku gjendet Kosova ??

Përveç rehatisë së jashtëzakonshme që ofrojnë këto vetura, ato po ashtu ofrojnë një shkallë të lartë sigurie për mbrojtje nga sulme të ndryshme. Kur bëhet...

Ndiqni hapat si të vendosni kodin “+383” në Viber (Foto)

Viber tashmë ka njoftuar se tash e tutje pranon kodin +383, edhe pse ende nuk përfunduar si proces përdorimi i këtij kodi në Kosovë. Kurse,...

Internet pa pagesë në të gjithë Evropën

Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë përmes pajisjeve Wi-fi Hotspot, në...

Femrat apo meshkujt shoferë më të mirë? E përcakton shkenca…

Meshkujt e rinj, shoferët e rregullt dhe njerëzit nervozë kanë më shumë gjasa që të shpërqendrohen gjatë vozitjes, gjeti studimi Femrat shpesh cilësohen si shofere...

Web faqet më të klikuara në botë

Google është ueb faqja e parë në botë, sipas renditjes së Alexa, që del se klikohet nga 28 miliardë vizitorë brenda muajit. Kjo do të...

Kështu po i teston makinat Volkswagen

Volkswagen Arteon është modeli pasardhës i Volkswagen Passat CC dhe në Gjermani shitet me një çmim prej rreth 50,000 Euro. Vlerësimet e veturave nga amator...

Aplikacioni që lë burrat të përgjojnë gratë e tyre kudo

Një aplikacion, i mundësuar në Arabinë Saudite, po lejon burrat të përgjojnë gratë e tyre kudo që ato ndodhen. Apple dhe Google po akuzohen se...

Njihuni me makinën më të shpejtë në botë ?

Tesla të enjten befasoi duke prezantuar makinën elektrike “Roadster”, që kap 100 km/h për 1,9 sekonda. Ky “përbindësh” përshkon 1 mijë kilometra me një ngarkim të...

Vetura e quajtur Tachyon Speed tërësisht elektrike

Një kompani e re kaliforniane e quajtur RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research) ka zbuluar një veturë krejtësisht elektrike që arrin një shpejtësi...

Ky është Youtuberi 7 vjeçar i cili fitoi 22 milion dollarë...

E gjitha ajo që bën Ryan është të marrë një lojë dhe ta shikoni teksa luan me të deri ditën tjetër kur merr diçka...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter