Ish-modelja e revistës Playboy, Valeria Baber, ishte një shoqëruese elitë për Emperors Club (Klubin e perandorëve), derisa u përfshi në një operacion të FBI-së për të kapur politikanin demokrat Eliot Spitzer. Nga ish-striptiste, në yll për të rriturit dhe prostitutë,...
Telefonat e mençur janë copa më e vlefshme e teknologjisë të cilën e posedojmë. Telefoni na mundësojnë të lidhemi me miqtë, të qëndrojmë të informuar me ngjarjet në botë, e gjithashtu t’i fotografojmë apo incizojmë momentet më të rëndësishme. Përderisa nuk...
Keaton Jones, nga Knoxville, i kërkoi nënës së tij, Kimberly Jones, të regjistronte një video ku ai pyeste se përse bashkëmoshatarët në shkollë e shqetësonin. Figura të njohura të ekranit ndërkombëtar kanë dalë në mbështetje të një vogëlushi, videoja e...
Kjo që do të lexoni më poshtë është historia e një vajzë nga një vend fanatik nga Veriu i Shqipërisë, e cila prej më shumë se një dekade jeton në Angli.  Të guximshëm janë ata persona të prekur me virusin...
Kështu prindërit kërkojn nuse për djemët e tyre. Një burrë nga Lushnja ka kërkuar ndihmë sot përmes emisionit “Aldo Morning Show”, për t’i gjetur nuse djalit. Kujtimi tha se djali i tij është 35 vjeç dhe prej vitesh jeton në Gjermani,...
Tanimë në Kosovë, ndezja e mjeteve piro-teknike është bërë diçka e zakonshme për qytetarë tanë. Festat e fundvitit po afrohen, e siç ndodh për çdo vit, mjetet piro-teknike nuk mungojnë në Kosovë. Këtë e tregon edhe statistika për vitin e kaluar...
Një studim i ri sugjeron që telefoni i mençur vë në rrezik shëndetin mendor të fëmijës suaj. Për të gjithë prindërit që shqetësohen ndonjëherë për varësinë e fëmijës së tyre adoleshent ndaj telefonit të mençur, ju keni arsye serioze për...
Jonathon Duniam i cili është i martuar me një grua shqiptare. Në rrëfimin e tij, Jonathon Duniam tregon njohjen me vajzën nga Shqipëria, që më vonë u bë bashkëshortja e tij. Ata u takuan në universitet dhe Duniam thotë se vlera...
Vajza e aktorit të njohur dhe të respektuar Çun Lajçit, u gjet e vdekur sot në Prishtinë. Vdekjen e një vajze në këtë lagje e ka konfirmuar sot edhe Policia e Kosovës. Sipas burimeve të Gazetës, ajo ka vdekur nga mbidoza. Këto...
Arta Shabani, vajza simpatike dhe e guximshme 16 vjeçare nga kantoni Baselland do të jetojë! Ky është thelbi i lajmit të gëzuar që erdhi sot dhe po e ndajmë me lexuesit tanë. Para rreth një jave vajzës së sëmurë...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter