Gjithkush do të thotë se lumturi është të shikosh në fotografinë e madhe. Por ju e dini se lumturia e vërtetë është komunikimi, besimi dhe dashuria. Pastaj siguria që ju keni në pikëpamjet për të ardhmen, fëmijët dhe financat. Më poshtë...
Bebet kanë arsyet e tyre për të thithur gishtin, por kjo nuk do të thotë se ky zakon nuk është i keq. Thithja e gishtit mund të jetë e dëmshme për fëmijën, pasi ai mund të dëmtojë lëkurën e gishtit,...
Destiny Stephens, 21 nga Ontario, Canada, nisi të kryejë aktivitet fizik 5 vite më parë në përpjekje për të luftuar ankthin. Dhe ndonëse ka bërë gjimnastikë gjatë fëmijërisë dhe ka luajtur në skuadrën e volejbollit të shkollës së saj, nuk...
Ky është studimi i fundit i cili tregon prejardhjen e femrave që bëjnë më shpesh seks… Sipas një studimi femrat nga Shkodra preferojne seks më të shpeshtë. Shkodranet janë femrat të cilat duan më shpesh seks plot 23% e të anketuarave. Në...
Jeta seksuale zë një vend të rëndësishëm në jetën e secilit. Në moshën 30-vjeçare do keni mundësinë të arrini kulmin tuaj seksual. Ja pse jeta juaj seksuale do arrijë një përmirësim drastik në moshën 30-vjeçare: Do arrini orgazëm nga penetrimi Ekspertët thonë...
Gazetarja amerikane, Lauren Martin, në revistën online “Elite Daily”, ka evidentuar ndryshimet thelbësore mes femrave seksi dhe të bukura, duke na kujtuar rëndësinë e bukurisë natyrale Ka lloje të ndryshme femrash. Të gjata, të shkurtra, të dobëta, të shëndosha etj., por...
Sulmet në Alepo, ishin konsideruar sulmet më të egra, ku përveç militantëve vdiqën e u lënduar shumë civilë. Ndër të lënduarit ka pasur edhe shumë fëmijë, por fotoja që e theu internetin është ajo e këtij djalit që kishte humbur...
Hanna Dickenson, 24 vjeçare pranoi një shumë prej 42,000 dollarë pasi u tha prindërve se kishte nevojë për trajtim mjekësor jashtë shtetit. Ajo pranoi një shumë të hollash nga familjarët dhe miqtë një grua australiane, e cila mashtroi se është...
Njerëzit me pagjumësi ndonjëherë mund të ndjejnë se janë të zgjuar – edhe nëse janë duke fjetur. Njerëzit me pagjumësi shpesh do të ju tregojnë se ata nuk kanë fjetur, madje edhe pasi ju i keni dëgjuar duke gërhitur. Hulumtimet...
‘V-bar’ quhet stilimi i ri. Pjesa e sipërme vjen në formë V-je të përmbysur duke theksuar gjoksin. Është marka ‘Bamba’ në Australi që ka sjellë trendin më të ri. Ndërsa marka të tjera kanë përshtatur versionet e tyre në dizanjit ‘V-bar’. Padyshim...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter