Flokët kaçurrela tentojnë ndonjëherë të jenë të thatë dhe mbi të gjitha, nëse nuk kujdeseni shumë, mund të jenë të çrregullt dhe pa shkëlqim. Për t’i dhëne jetë flokëve kaçurrela është e rëndësishme që të kujdeseni me kujdes me maska...
Në listën e mëposhtme JOQ ju tregon artikujt kryesorë të shtëpisë suaj që ndoshta nuk e dinit se po ju dëmtojnë rininë tuaj. 1.Ngrohja qendrore dhe kondicionerët.  Sa më i ftohtë ajri jashtë, aq më pak lagështi mban. Kur është ftohtë...
Ajo u zbulua javën e kaluar se vajza ishte mbi tetë muaj shtatzënë pas sulmit të përsëritur në Rajkot, në Indinë perëndimore, shkruan Metro.uk. Një vajzë 11-vjeçare ka lindur një bebe nëpërmjet prerjes cezariane, pasi ajo u përdhunua nga gjashtë...
Ka femra të gjata, të shkurtra, të dobëta, të shëndosha etj., por duket se ka diçka që i shtyn meshkujt të dëshirojnë vetëm një lloj të tyre: ato seksi, me forma, me fustane pas trupit dhe me tualet të...
Destiny Stephens, 21 nga Ontario, Canada, nisi të kryejë aktivitet fizik 5 vite më parë në përpjekje për të luftuar ankthin. Dhe ndonëse ka bërë gjimnastikë gjatë fëmijërisë dhe ka luajtur në skuadrën e volejbollit të shkollës së saj, nuk...
Hulumtimet e ndryshme kanë treguar se mosha juaj mund të ndikojë rreth asaj se çfarë  dëshironi te partneri juaj. A jeni pyetur ndonjëherë pse në rini keni bërë një përzgjedhje aq të keqe të partnerëve, ndoshta do t’ju qetësojë fakti...
Kështu prindërit kërkojn nuse për djemët e tyre. Një burrë nga Lushnja ka kërkuar ndihmë sot përmes emisionit “Aldo Morning Show”, për t’i gjetur nuse djalit. Kujtimi tha se djali i tij është 35 vjeç dhe prej vitesh jeton në Gjermani,...
Telefonat e mençur janë copa më e vlefshme e teknologjisë të cilën e posedojmë. Telefoni na mundësojnë të lidhemi me miqtë, të qëndrojmë të informuar me ngjarjet në botë, e gjithashtu t’i fotografojmë apo incizojmë momentet më të rëndësishme. Përderisa nuk...
1) Të vijnë menstruacionet gjatë seksit Kjo mund t’ju kapë të papërgatitur, sigurisht… “Pak a shumë femrat e dinë me ditë se kur do t’u vijnë periodat, ama ndodhin edhe raste “shokuese”, si ato gjatë seksit”, – thotë Kristie Overstreet, terapiste...
Vajza e aktorit të njohur dhe të respektuar Çun Lajçit, u gjet e vdekur sot në Prishtinë. Vdekjen e një vajze në këtë lagje e ka konfirmuar sot edhe Policia e Kosovës. Sipas burimeve të Gazetës, ajo ka vdekur nga mbidoza. Këto...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter