Coca-Cola dëmton prodhimin e spermës

Një studim tronditës pretendon se meshkujt të cilët pinë shumë Cola mund të jenë duke e dëmtuar penisin e tyre. Shkencëtarët zbuluan se pirja e...

Çaji magjik që shëron mbi 50 sëmundje

Me këtë çaj magjik, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmojë në trajtimin e...

Jeni mbipeshë? Humbja e 1 kg në peshë shton jetën për...

Mund të jetojmë më gjatë duke u ushtruar më gjatë dhe duke mbajtur trupin në peshë adekuate Është ky zbulimi i shkencëtarëve Studimi dhe ushtrimet janë...

Mungesa adekuate e gjumit sjell e rritë rrezikun e sëmundjeve të...

Udhëzimet shëndetësore thonë se njerëzve u duhen shtatë deri në nëntë orë gjumë çdo natë Por, shumica e të rriturve kanë probleme me gjumin dhe...

Nëntë ushqime anti-kancer që nuk duhet t’i injoroni

Me mënyrën e jetesës moderne, njerëzit janë të ekspozuar ndaj agjentëve të shumtë kancerogjen në baza ditore. Kështu nuk është çudi që normat e...

Pse duhet ta hani bananen me gjithë lëkurë (FOTO)

Edhe pse askush nuk e bën këtë banania duhet të hahet e pa qëruar. Kjo mund të tingëllojë e çuditshme, por është e vërtetë....

Macet mbrojnë shëndetin e pronarëve

Disa studime të bëra nga shkencëtarët amerikanë sugjerojnë se personat të cilat mbajnë mace kanë rrezik më të ulët të infarktit të miokardit Në studim...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter