Ja si ta eliminojmë aromën e qepës…

Gjella nuk është e njëjtë pa qepë dhe është e paimagjinueshme që ta eliminojmë nga recetat e caktuara. Qepa është e shëndetshme dhe artikull i...

Ja si ti shtojmë vetullat në mënyrë natyrale!

Mos tu zërë paniku, dhe merrni në dorë produktet kozmetike për të mbuluar boshllëqet, si lapsi, dylli apo produktet e kremrave. Me pak durim të...

Përdorimi afatgjatë i aspirinës e zvogëlon rrezikun e shumë llojeve të...

Një studim i ri shëndetësor ka zbuluar se përdorimi i aspirinës për një periudhë të gjatë kohore e zvogëlon zhvillimin e disa llojeve të...

Kujdes vajza: Mos vishni tanga, ja çka i bëjnë vaginës tuaj

Shumica e grave preferojnë t’u shmangen mbathjeve të plota pambuku, vetëm që në veshjet e tyre mos të krijohen vija nga prerjet e të...

Kur është më e sigurt për të udhëtuar gjatë shtatzënisë?

Gjatë shtatzënisë, duhet të kujdeseni më shumë gjatë udhëtimit, pavarësisht nëse është udhëtimi juaj i përditshëm ose një shëtitje në park ose largësi. Stresi i...

Ky është gabimi më i madh i grave gjatë lindjes, e...

Ka shumë tregime të ndryshme, kryesisht nga gratë e vjetra që rrëfejnë mënyrën se si duhet që gruaja të lindë një fëmijë, sigurisht shumë...

Kirurgu zbulon a keni kancer me ndihmën e telefonit

Kirurgu vaskular amerikan, John Martin, ka zbuluar qelizat e kancerit në qafën e vet derisa ka testuar aparatin lëvizësh ultraviolet, i cili lidhet me...

Ja çfarë i bën hudhra vaginës tuaj

Infeksionet vaginale janë një nga problemet më të zakonshme që prekin gratë Duhet të keni parasysh që nëse nuk i trajtoni në kohë, ato mund...

Gjalpi apo margarina?

Kur është fjala për zgjedhje midis margarinës dhe gjalpit, është çështje e preferencave individuale. Mirëpo, tani ka informacione të bollshme, andaj edhe mund të merrni...

Këto janë 5 arsyet pse duhet të bëni sa më shumë...

Seksi nuk bëhet gjithmonë vetëm për kënaqësi, por ju bën mirë edhe për shëndetin. Është e provuar se orgazma sjell disa të mira për...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter