Nëse ju kruhet shpesh prapanica, lexoni gjithsesi këtë ??

Mos u brengosni fare, nuk është alarmante Mirëpo, është e mundsNuk ka person të cilit nuk i ka ndodhur që të ketë pasur probleme me...

Njollat e kuqe në lëkurë – alarm apo shenjë paralajmërimi

Ndryshimet në lëkurë janë një dukuri natyrore dhe shkaku më i zakonshëm është mosha. Ato nuk kanë të bëjnë me moshën e vjetër, por me...

Ja pse disa femrave ju dhemb vagina kur bëjnë seks

Secili nga të rriturit seksualisht aktiv mund të marrë këtë lloj sëmundje. Kjo mund të shoqërohet me ndonjë gungë dhe dhimbje të madhe. Ky është herpesi,...

Cilat janë përfitimet shëndetësore nga të ngrënit vezë

Vezët meritojnë një vend të veçantë në pjatën tuaj jo vetëm për shkak të shijes por edhe për shkak të profilit ushqimor. Njerëzit shpesh i...

Kumbullën mund ta përdorni për shërimin e mëlçisë

Fruti i kumbullës ka shije nganjëherë të ëmbël, e nganjëherë të ithtë. Ky frut ka vlera kalorike (rreth 50 kalori, në 100 gr kumbulla), vitaminë...

Nëse gjuha ju duket kështu, rrezikoni shumë

Ndryshimi i ngjyrës mund të thotë që ju mungojnë vitaminat, por edhe mund të tregojë edhe për shumë probleme të tjera, të cilat kërkojnë...

Ka një mënyrë për të pastruar mushkritë tuaja

Pastrimi i mushkërive nuk është një proçes shumë i ndërlikuar. Funksioni kryesor i mushkërive, organ i frymëmarrjes, është të përthithë oksigjenin e ajrit që marrim...

Nëse keni gurë në veshka duhet patjetër ta lexoni këtë

Të vërtetat për gurët në veshka 1. Për shkaqe të panjohura numri i personave me gurë në veshka është rritur në vitet e fundit. Në vitet’...

Përziejini këta përbërës me njëri-tjetrin dhe thoni lamtumirë kësaj sëmundjeje

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak dhe që konsiderohet si një nga recetat...

Kujdes vajza: Mos vishni tanga, ja çka i bëjnë vaginës tuaj

Shumica e grave preferojnë t’u shmangen mbathjeve të plota pambuku, vetëm që në veshjet e tyre mos të krijohen vija nga prerjet e të...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter