Në qoftë se keni gunga në trup duhet ta lexoni patjetër...

Kur gungat dhe lezionet paraqiten në pëllëmbë, kyçe, apo gishtërinj, ne fajësojmë lëndimet, kafshimet e insekteve ose dëmtimet e tjera. Megjithatë, simptoma të tilla mund...

Arsyet pse duhet të hani oriz sa më shumë

Orizi ka përfitime të shumta shëndetësore. Ai është burim i energjisë për trupin dhe është i mirë jo vetëm për lëkurën, por edhe për rregullimin...

Si duhet trajtuar infarkti akut

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar Dr. Basri Sejdiu, ka folur për projektin nacional për trajtimin e infraktit akut të miokardit brenda dy orësh...

Mpirja e këmbëve, paralajmërim i sëmundjeve të rënda

Mpirja e pjesëve të trupit shumë shpesh lidhet me simptoma të problemeve shëndetësore. Njohja e simptomave dhe sëmundjeve që i shkaktojnë ato është shumë e...

Nëse thonjtë e këmbës u rriten brënda lëkurës, ja si të...

Çdokush që ka vuajtur nga irritimi i mishit të thonjve apo hyrja në mish, e dinë shumë mirë se kjo nuk është aspak e...

Njollat e kuqe në lëkurë – alarm apo shenjë paralajmërimi

Ndryshimet në lëkurë janë një dukuri natyrore dhe shkaku më i zakonshëm është mosha. Ato nuk kanë të bëjnë me moshën e vjetër, por me...

6 gjërat që duhet të mësojë çdo grua pas të 40-ve

Diku pas të 40-ave, do ta gjeni veten duke vënë syze për të lexuar një libër apo në ekranin e një pajisje elektronike. Por...

Çfarë është fara Chia dhe pse duhet konsumuar

Fara Chia është superushqimi i fundit për të cilën të gjithë flasin! Këtë farë shëruese shumica e definojnë si farë “magjike”, ushqim i cili bën...

Kjo do t’i ndodhë trupit tuaj nëse hani ullinj çdo ditë

Këta fruta jo vetëm që janë të shijshëm dhe përdoren shumë nëpër ushqime, por janë edhe shumë të shëndetshëm, Ullinjtë rriten nëpër drunjë të quajtur...

Shumon qelizat e kancerit, ky produkt ushqimor duhet shmangur sa më...

Janë bërë shumë paralajmërime deri tani, mirëpo rrallëherë njerëzit jua vënë veshin. Ka një produkt në kuzhinën tuaj, të cilin ju e përdorni çdo ditë...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter