Ushqimet ideale për të lehtësuar trupin nga tepria e mishit, yndyrnave...

Festat e fundvitit ikën bakllavaja lë të themi se ka mbaruar. Po ju informojmë rreth 10 ushqimeve të stinës që duhet të jenë në menunë...

Si ta dini shtypjen e gjakut pa e matur fare

Hipertensioni apo shtypja e lartë e gjakut mund t’i dëmtojë organet në trup, e madje të sjellë edhe te vdekja e befasishme. Shtypja e lartë...

Nëse keni pika të tilla në lëkurë, duhet ta lexoni këtë

Milia, e njohur ndryshe si “pikat e qumështit”, është një sëmundje e lëkurës që shpesh ngatërrohet me pikat dhjamore dhe mund të prekë si...

Mënyra e të ushqyerit, ndikon në jetëgjatësi

Për të jetuar më gjatë, ndikon edhe mënyra e ushqyerjes. Një ekip kërkimor në Shtetet e Bashkuara ka studiuar dieta dhe informacione shëndetësore nga një...

Prindër bëni kujdes ! E vërteta e ‘frikshme’ e prishjes së...

Sipas një raporti të lëshuar nga Kolegji Mbretëror i Kirurgëve pak kohë më parë, është shënuar një numër rekord i fëmijëve që kanë hequr...

Keni probleme me mishtrat e gjakosura? Shëroni kësisoj në kushte shtëpie

Ndonjëherë gjatë larjes së dhëmbëve, shumica prej nesh preferojmë të lajmë thellë dhëmbët e deri sa të vërejmë disa pika gjaku në lavaman. Por, duhet...

Nëse shihni këtë detaj në gjuhën tuaj menjëherë te mjeku

Sipas mjekësisë kineze, gjuhamund të indentifikojë sëmundjet kardivaskulare dhe shqetësimet emocionale. Tashmë problemet shëndetësore mund t’i gjeni lehtë, duke lexuar gjuhën tuaj. Gjuha mund të ju...

Piu nga 20 kanaçe Red Bull në ditë, ja rezultati

Mary Allwood për katër vite rresht kishte konsumuar pijen energjike “Red Bull”, në masën e barabartë me 17 çokollata “Mars” dhe 16 filxhanë të...

Për t’i mbajtur të ngrohta ushqimet e shpejta përdoreni këtë truk

Rrezikoni të vozisni deri në shtëpi për t’i ngrënë, me shpresën se pica, hamburgeri apo çfarëdo ushqimi tjetër nuk është ftohur. Epo, një përdorues i...

Asnjëherë mos veproni kështu!

Këto dy foto janë të Arianita Gërxhaliut, nga Lipjani. Askush nuk do të thoshte se ajo i mbijetoi një anoreksie, që i erdhi pas mbajtjes...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter