Disa nga shkaktarët e dhimbjes së lukthit

Rrallë ndodh të njohësh dikë që nuk ka provuar dhimbjen e lukthit. Zakonisht është e vështirë të marrësh diagnozë se pse shkaktohet dhimbje e lukthit,...

Pasi ta shihni këtë video, nuk do të pini kurrë më...

Shumë eksperimente me Coca-Cola shpërndahen në internet, ku tregojnë se sa e dëmshme është kjo pije e gazuar që ka një sasi të madhe...

Hani sa më shumë manaferra, këto janë përfitimet e trupit tuaj

Manaferrat janë fruta shumë të shijshëm dhe të shëndetshëm. Ky lloj i frutave janë të pranishëm sidomos gjatë muajve të verës. Konsumimi i manaferave bëhet edhe...

Ethet e brendshme mund t’i shëroni kështu

Ethet e brendshme, janë shenja të vogla të bardha që bëhen brenda gojës tuaj, por shpesh ju shkaktojnë probleme kur hani ushqim dhe kur...

E keni pyetur veten se përse hurmat duhen konsumuar me patjetër...

Besimtarët mysliman gjatë muajit Ramazan konsumojnë hurma. Por, e dinin arsyen? Sipas disa të dhënave me bazë fetare, konsumimi i tyre është me rëndësi te bëhet...

Ja përse duhet të hani kos çdo ditë

Kosi radhitet si një nga ushqimet e pazëvendësueshme në frigoriferin e familjeve shqiptare. Produkti përveç se ofron rritje për fëmijës, ai është i pasur edhe...

Problemet, që shkaktohen si pasojë e konsumimit të tepërt të ujit

Çdo qelizë në trup ka nevojë për ujë, mirëpo nganjëherë është e mundur që këto qeliza të përmbajnë shumë apo mund të kenë mungesë...

Mënyra ideale për të larguar gurët nga veshkë

Guri në veshkë shkakton dhembje e cila mund të shfaqet në pjesën poshtme të stomakut dhe në gilca, në shpinë dhe nën brinjë. Veç kësaj,...

Kumbullën mund ta përdorni për shërimin e mëlçisë

Fruti i kumbullës ka shije nganjëherë të ëmbël, e nganjëherë të ithtë. Ky frut ka vlera kalorike (rreth 50 kalori, në 100 gr kumbulla), vitaminë...

Kjo është pija për lehtësim të tretjes

Përveç faktit që fryrja dhe efekti i saj anësor mund të jenë të padëshirueshme kur jemi në shoqëri, ajo gjithashtu shkakton ngërçe në lukth. Përveç...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter