E hënë, Shkurt 18, 2019

Kjo ju ndodh nëse hani mish më shumë se sa duhet

Nevojat dietetike të çdo personi janë të ndryshme, por nëse i shihni këto efekte në trupin tuaj, mund të jetë koha për të pakësuar...

Recetë natyrale: Qumësht kanelle për lëkurë të shëndetshme dhe humbje peshe

Konsumimi i një gote me qumësht të ngrohtë para set ë flini është rutinë relaksuese dhe e shëndetshme, por, nëse i shtoni edhe kanellë,...

Çfarë duhet të dini për kancerin e palcës kockore

Palca e eshtrave përmban qeliza burimore që zhvillohen në shumë lloje të qelizave të gjakut të gjetura në trup, duke përfshirë, qelizat e kuqe...

90% e njerëzve i injorojnë, këto janë simptomat e hershme të...

Fatkeqësisht, shumica e njerëzve i shmangin shenjat e tilla, duke menduar se ajo është zgjedhja e duhur. Megjithatë, më poshtë ju sjellim disa shenja të...

3 frutat që duhen ngrënë patjetër për një seks më të...

Ekspertët janë në një mendje: ajo që ha dhe sasia e asaj që ha mund të ketë ndikim të madh në jetën e mashkullit. Nëse...

Keni infeksion në veshka? Ja si duhet të veproni

Një konsum i moderuar i verës së bardhë mund të jetë një ndihmë shumë e mirë për gjithë ata persona që vuajnë nga infeksioni...

Coca-Cola dëmton prodhimin e spermës, ja se si

Një studim tronditës pretendon se meshkujt të cilët pinë shumë Cola mund të jenë duke e dëmtuar veten, më saktësisht penisin e tyre Shkencëtarët zbuluan...

Nëse keni pika të tilla në lëkurë, duhet ta lexoni këtë

Milia, e njohur ndryshe si “pikat e qumështit”, është një sëmundje e lëkurës që shpesh ngatërrohet me pikat dhjamore dhe mund të prekë si...

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani tërshërë çdo ditë

Thonë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Për këtë, mjekët rekomandojnë vazhdimisht që të konsumoni tërshërë përgjatë këtij vakti, për një arsye...

Pasojat e rënda që ka konsumimi i ushqimeve pikante

Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizmin mirëpo, nëse e teprojmë me ushqim...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter