Çka është apneja e gjumit?

Në çdo rast kur ju sëmureni, ju konsumoni menjëherë ilaçe dhe nisni një trajtim të duhur. Ose në disa raste nuk i kushtoni fare...

A duhet ta hiqni lëkurën rreth thonjve (“Cuticles”)?

“Cuticles”, janë rritje të vogla të lëkurës, por ato mund të shkaktojnë dhimbje të madhe dhe veçanërisht bezdisje. Ata ndizen dhe “keqësohen” në sezonin e...

Si të dini nëse keni anemi ?

Identifikoni simptomat e përgjithshme të anemisë përmes këtij artikulli. Anemia është një sëmundje që ka 400 tipe të anemisë. Simptomat e kësaj sëmundje janë të...

Bananet ju shpëtojnë nga pagjakësia dhe depresioni

Bananet përmbajnë tre lloje sheqerësh natyralë – sukrozën, fruktozë dhe glukozë të kombinuar me fibra. Ajo parandalon apo shëron një numër të konsiderueshëm sëmundjesh.Depresioni Sipas një...

A djersisni natën? Urgjent tek mjeku sepse vuani nga…

Djersitja e shpeshtë dhe e tepruar gjatë fjetjes dhe mund të tregoj se jeni të prekur nga ndonjë sëmundje e rëndë. Djersitja mund të jetë...

Kështu duhet pastruar duart për t’i parandaluar sëmundjet

Ju me siguri mendoni se dini si t’i pastroni duart, pasi që këtë proces e bëni disa herë gjatë ditës (po supozojmë, shpresojmë të...

18 sjellje për ta kuptuar beben tuaj se çfarë do!

Kur fëmija është shumë i vogël, prindërit kanë tendencë të kenë shumë frikë për mirëqenien dhe shëndetin e të voglit të tyre. Ata përpiqen të...

Kujdes vajza: Mos vishni tanga, ja çka i bëjnë vaginës tuaj

Shumica e grave preferojnë t’u shmangen mbathjeve të plota pambuku, vetëm që në veshjet e tyre mos të krijohen vija nga prerjet e të...

Simptomat e kancerit fyt…

Gjëja më e rëndësishme që duhet pasur parasysh rreth këtij kanceri është se simptomat mund të jenë të ngjashme me ato të gripit. Kanceri i...

Si të pastroni mëlçinë, kura natyrale

Mëlçia është organi që kryen disa prej funksioneve më thelbësore në organizëm. Ajo shërben si baza e çdo procesi të metabolizmit. Mëlçia filtron gjakun,...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter