E hënë, Shkurt 18, 2019

E zbulojnë shkencëtarët: Yndyra apo sheqeri iu bën të shtoni peshë?

Dëshironi të shtoni peshë? Atëherë ndiqenini këtë këshillë. Sheqeri është produkti që do t’iu bëjë të shtoni peshë në mënyrë më të shpejtë. Shkencëtarët gjithnjë e...

Studimi: Pse organi riprodhues i femrës është krijuar me përsosmëri!

Trakti riprodhues i femrës është formuar me mjeshtëri për të pastruar spermën e dobët. Në këtë përfundim kanë arritur shkencëtarët në Universitetin Cornell të Nju...

Ja çfarë përdorin mjekët në mungesë të antibiotikëve!

A do ta lejoni këtë në fëmijën tuaj në vend të antibiotikëve për të reaguar ndaj bronkitit, teksa mjekët francezë po bëjnë këtë? Mjekësia jo...

Mjekët dhe studiuesit: Ja si ndikon të ftohtit tek fëmijët !

Nuk është i ftohti ai që sëmur fëmijët, por një sërë gjërash, të cilat do zbulojmë në këtë artikull. Me ardhjen e dimrit, vijnë edhe...

Pasojat e rënda që ka konsumimi i ushqimeve pikante

Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizmin mirëpo, nëse e teprojmë me ushqim...

Ja ushqimet që mbrojnë dhëmbët tuaj

Buzëqeshja juaj është gjëja e parë që njerëzit shohin. Nëse doni që të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur atëherë bëni. Ushqimet gjithashtu kanë shumë...

Largoni kilet e tepërta me dietën pesë ditore me mollë

Një mundësi mjaft praktike dhe ekonomike për të hequr kilet e tepërta, është se dieta e mollës është shumë strikte dhe nuk këshillohet të...

Në mungesë të antibiotikëve ja çfarë përdorin mjekët

A do ta lejoni këtë në fëmijën tuaj në vend të antibiotikëve për të reaguar ndaj bronkitit, teksa mjekët francezë po bëjnë këtë? Mjekësia jo...

Implantet e gjirit po shkaktojnë një formë të rrallë kanceri, 9...

Të paktën 9 gra kanë ndërruar jetë si pasojë e një kanceri të rrallë që mendohet të ketë lidhje me implantet e gjirit. Ndërkohë, specialistët...

Dëm i pakthyeshëm, ky është rreziku që ju kanoset nëse nuk...

Trupi dhe truri jonë kanë nevojë për gjumë në mënyrë që të përgatiten për aktivitetin e një dite të re. Por, si duket mungesa gjumit...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter