Thuajini lamtumirë barkut të fryrë

A e dini se këtë shqetësim mund ta kontrollojmë sepse shkaktohet nga konsumi i disa ushqimeve dhe pijeve specifike. Le ti mësojmë cilat janë...

Këto produkte ushqimore dëmtojnë veshkat

Konsumimi i tepruar i disa produkteve ju shkatërron veshkat, pohojnë ekspertët. Sipas tyre këto janë ato produkte që duhet të mos konsumohen së tepërmi: Mishi i...

Ky është vendi ku nuk ekziston papunësia dhe as kriza ekonomike

Në qytetin Marinaleda, në zemër të Andaluzisë (Spanjë), të gjithë banorët kanë një punë, kjo falë iniciativës së kryebashkiakut. Bëhet fjalë për një komunitet të...

Doni të humbni peshë? Evitoni këto gjëra

Përveç ushtrimeve fizike qe duhet të bëni për humbjen e peshës nuk duhet të harrojmë që duhet të jemi të kujdesshëm dhe me ditën...

A e dini se çaji i zi, rrit nivelin e energjisë

Çaji më i shëndetshëm për ju është ai që dëshironi ta pini çdo ditë. Ky përkufizim është më së shumti i shprehur në Perëndim, për...

Janë krijuar disa ilaçe të reja të cilat mbajnë lëkurën rinore

Fytyra e rrudhosura së shpejti mund të jenë një gjë e së kaluarës. Studiuesit kanë identifikuar një mekanizëm kyç të asaj se si lëkura plaket.Një...

Zbulohen sekretet anti-plakje: Si ia bën 50 vjeçarja J.Lo të duket...

Si duken shumica e 50-vjeçareve? Ndoshta nuk e dimë saktë, por sigurisht se nuk duken si Jennifer Lopez. Këngëtarja dhe aktorja e njohur amerikane është...

E vërteton edhe shkenca: Meshkujt me mjekër janë partnerë më të...

Herët ose vonë, femrat fillojnë ta vlerësojnë mjekrën e një mashkulli. Vetëm mendojeni Chris Hemsworth dhe Jake Gyllenhaal – ata nuk do të ishin...

Për një fytyrë që shkëlqen si ari

Tre përbërës për një fytyrë që rrezaton dritë dhe shkëlqim. Aplikimi i saj njëherë në javë do ju japë shumë rezultate të mira! Çfarë ju duhet: 2...

7 Truke të Vërtetuara që i Shtojnë Sharmin dhe Bukurinë Lëkurës...

Ne kemi përmbledhur disa truke të thjeshta që janë të shpejta dhe të lehta, dhe mund ta bëjnë lëkurën tuaj të duket në më...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter