Rrisni flokët nga kjo maskë e thjeshtë

Vajzat dhe gratë çdo herë janë në kërkim të produkteve që janë të mira për flokët. Ato kërkojnë të kenë flokë të gjata dhe jo...

Çka mund të bëni për njerëzit në depresion

Depresioni është një gjendje mendore e karakterizuar nga ndjesia e zgjatur e dëshpërimit, pamjaftueshmërisë dhe fajit, si dhe e shoqëruar me humbje të energjisë...

Soda e bukës – përbërësi magjik që jua largon pikat e...

Pikat e zeza janë një lloj i gungave të vogla të cilat shfaqen kur poret e lëkurës bllokohen dhe mbushen me vaj dhe qeliza...

Sekreti i rinisë për t’u thënë ‘lamtumirë’ rrudhave dhe moshës

Kur bëhet fjalë për të luftuar rrudhat dhe moshën, çdo femër është e gatshme të bëjë gjithçka, por shpeshherë mënyrat më të mira janë...

Njerëzit që nuk stresohen kurrë kanë këto ‘vese’

Ka njerëz që shqetësohen për gjërat më të vogla për mos të folur pastaj për probleme të vërteta dhe të mëdha që nuk i...

Si të shpëtoni nga yndyra e flokëve

Nëse keni flokë të yndyrshëm, që bëhen për t’u larë brenda ditës, provojeni këtë truk! Shtoni pak kripë të trashë në shampon e zakonshme të...

Çfarë i ndodh trurit tuaj nëse shikoni një person në sy...

Gjatë këtij studimit u zbulua se sytë mund të na mashtronin në mënyrë të tillë sa të na shkëpusnin nga realiteti. Psikologu italian Giovanni Caputo...

Lëngu i limonit është shpëtim për lëkurën tuaj

Qitni lëng të shtrydhur të freskët limoni, të përzier me pak ujë, në fytyrë dhe lëreni të veprojë gjatë natës. Piklat e zeza të cilat...

Sinjale të një marrëdhënieje të papërshtatshme për ju

Është e kotë të vazhdoni një marrëdhënie personale nëse nuk ndiheni të sigurt dhe nuk jeni vetvetja. Në fakt ka një sërë sinjalesh të cilat...

Probleme me yndyrën në flokë?

Gratë dhe vajzat nuk dëshirojnë që kur dalin për shëtitje flokët t’i kenë të palara, pasi mendojnë që nuk duken bukur. Kjo tendencë e pastrimit...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter