Sot Vasfije Krasniqi dëshmon para Kongresit Amerikan

Vasfije Krasniqi-Goodman, vik timë e dhu nës sek suale gjatë lu ftës rrëfimin për tme rrin që e përjetoi do ta tregojë sot në...

Sot i jepet lamtumira bashkatdhetarit që humbi jetën në vendin e...

Të martën i jepet lamtumira e fundit bashkatdhetarit, Ardian Zeqiri, i njohur si heroi i punës, i cili tre ditë me parë ka humbur...

Një grua dhe një djalë katërvjeçar gjenden të vd*kur në shtëpi

Një grua e moshës 28 vjeçare dhe një djalë katërvjeçar janë gjetur të vd*kur në shtëpinë e tyre në Suffolk, Londër. Një person njoftoi se...

Sërish ndryshon moti, java fillon me shi

Reshjet e shiut parashihen ditën e hënë gjatë natës dhe herë pas here do të vazhdojnë edhe ditëve tjera në intervale të ndryshme kohore. Gjatë...

Tumor në hundë, probleme me zemër dhe epilepsi: Blerondi i vogël...

Blerond Maraj nga Peja është diagnostifikuar me Tumor në hundë, probleme me zemer dhe epilepsi dhe i nevojitet trajtim jashtë vendit. Mirëpo familja Maraj nuk...

Efekti i taksës, mallrat serbe zëvendësohen me ato gjermane

Taksa 100% e qeverisë së Kosovës mbi artikujt nga Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, ka ndryshuar situatën e tregut kosovar, ku mbizotëruese nuk janë më...

Rritet çmimi i paraqitjes dhe testit për patentë shofer

Është marrë vendim për rritjen e çmimeve për paraqitjen e testit dhe vozitjes për patëntë shoferi. Në vendimin që është publikuar nëpër media shihet se...

Nesër hapet panairi i Bizneseve Shqiptare në Austri

Mbi 60 bizneseve austriake me pronarë shqiptarë do të prezentohen nesër në Panairin tradicional që e organizon Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Austri. Në panairin...

Në SHBA merren masa kundër përhapjes së fruthit

Zyrtarët shëndetësorë në Shtetet e Bashkuara kanë vendosur në karantinë qindra punëtorë dhe studentë të lidhur me dy universitete në Llos Angjelles, pasi pretendohet...

Serbia paguan taksën 100 për qind që ky mall i saj...

Për herë të parë pas taksës së vendosur ndaj mallrave nga Serbia e Bosnja, gazetat serbe kanë hyrë në Kosovë. Ato hynë gjatë ditës së...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter