Punëtori qëndron në vinç mbi 500 metra lartësi pa asnjë masë...

Siguria e punëtorëve në Kosovë vazhdon të jetë në nivel të ulët dhe tejet shqetësuese, duke marrë parasysh numrin e vdekjeve që janë shënuar...

Halil Kastrati nuk ndalet – fillon ndërtimi i 100 shtëpive për...

Humanisti shqiptar, Halil Kastrati, po vazhdon me aktivitetin e tij bamirës. Ai ka paralajmëruar ndërtimin e 100 shtëpive të reja. Kastrati ka shkruar në Facebook se...

Ischinger: Kosova ta anulojë taksën, t’i hiqen vizat menjëherë

Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka thënë se Kosova duhet të heqë taksën ndaj mallrave serbe dhe të fitojë menjëherë liberalizimin e vizave. Në një postim...

Në Itali hapet klasa e re, 200 shqiptarë do mësojnë gjuhën...

Me veshjen kombëtare shqiptare, me flamuj kuq e zi dhe me tortë me simbolin e shqiponjës, dhjetëra fëmijë shqiptarë iu gëzuan faktit të hapjes...

Pamje se si vidhet një çantë në pikë të ditës

Një vjedhje në vlerë të 700 euro ka ndodhur dje rreth orës 16:00 në pompën e derivateve Hib Petrol në Komoran Në videon e dërguar...

Ramazani po afrohet, ja kur do të jetë syfyri dhe iftari...

Çdo vit për muajin e shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Por, ky muaj...

Për tri orë mblidhen 3 mijë e 410 euro për Unikun...

Familja Statovci nga Podujeva ka disa ditë që është duke kërkuar ndihmë për djalin e tyre që ka vetëm pesë muaj e gjysmë dhe...

E çarë në kokë e në trup, ç’ndodhi me voglushen ruse...

E rëndë është ajo që thonë mjekët për mby tjen e 16 vjeçares ruse në plazhin e Ksamilit.  Ajo kishte ardhur për të pushuar ndërsa...

Thaçi për takimin e Berlinit: Taksa është legjitime, zhgënjyese çështja e...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është deklaruar për takimin e mbrëmshëm të liderëve të Ballkanit në Samitin e Berlinit. Në një prononcim për Indeksonline nga...

Si është gjendja e mësuesës në Prshtinë

Mësuesja e shkollës “7 marsi” në Prishtinë, është the rur me thi kë nga një nënë, inicialet e së cilës tashmë janë bërë të...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter