Këto janë dy vajzat e reja që humbën jetën mbrëmë në...

Si pasojë e këtij aksidenti humbën jetën vajzat me inicialen, E. I dhe E.M. Një aksident trafiku  me fatalitet u mori jetën dy vajzave të...

Çfarë u ofron dhe çfarë duhet t’u ofrojë Prishtina të rinjëve,...

Prishtina ka shumë probleme nga më të ndryshmet. Prishtina mbledh numrin më të madh të të rinjve, por aty mungojnë hapësirat e mjaftueshme për rekreacion,...

Me rritjen më të vogël ekonomike në 5 vjet Gjermania

Rritja ekonomike në të vërtetë u tkurr në tremujorin e tretë të vitit, me vetëm 0.2%. Ekonomia e Gjermanisë u rrit për 1.5% vitin e...

Sonte ndërron ora, ja çfarë duhet të bëni

Në natën mes të shtunës dhe të dielës (24-25 mars) fillon llogaritja verore e kohës, ora do të shkojë 60 minuta përpara. Momenti zyrtar i...

Mbyllet terminali doganor në Preshevë nga Qeveria e Serbisë

Nën arsyetimin se ka rënë importi dhe eksporti, Qeveria e Serbisë ka mbyllur terminalin doganor në Preshevë, duke e zhvendosur në Vranjë, 40 kilometra...

Në muajt e fundit rritet numri i azilkërkuesve shqiptarë

Shifrat e fundit nga institucionet evropiane tregojnë që numri i azilkërkuesve shqiptarë dita- ditës po rritet dhe se Shqipëria mbetet në 10 vendet e...

Katër ditë nga refuzimi i dekoratave, ja çfarë thotë Hashim Thaçi 

Lojë, hakmarrje e zmbrapsje nga një vendim e kanë quajtur analistët politikë tërheqjen e presidentit Hashim Thaçi, nga lista e të dekoruarve me Medaljen...

Kafenetë e Prishtinës i ngrisin çmimet! Një qytetar paguan 2.50 euro...

Muajt e fundit në vendin tonë dukshëm janë ngritur çmimet e produkteve të ndryshme ushqimore. E kur jemi tek ngritja e çmimeve, duket se ato...

Dëbimi i iranianëve nga Shqipëria, SHBA: Jemi me Ramën!

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Bolton ka shprehur mbështetje për kryeministrin Edi Rama dhe popullin shqiptar në qëndresën...

Demaliaj: Mustafa nuk është i sëmurë

Shkumbin Demaliaj në fjalën e tij para deputetëve të Kuvendit ku po mbahet interpelanca për 53 milionët  që i janë dhënë Bechtel Enkas, ka...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter