Sindikatat me 1 maj paralajmërojnë protesta

Paralajmërojnë protesta të reja Konfederata e Sindikatave në Maqedoni për në datën 1 maj paralajmëron marsh protestues për mbrojtjen dhe zgjidhjen e të drejtave të...

Ky është rrëfimi i të burgosurit në Dubravë, që punon për...

Sylejmani rrëfen për emisionin “Radar” të RTV Dukagjini se veprimi I tij atë kohë ka qenë I momentit dhe për këtë shpreh keqardhje. Avdyl Sylejmani...

Kjo grua po kërkon në Lepenc natë e ditë policët e...

Ajo  që bie në sy në mesin e gjithë këtyre njerezve është një grua rreth të dyzetave e cila mbante shtrëngueshëm një shufër të...

Meda qenka edhe kuzhinier i zoti! Shihni çfarë darke ka përgatitur...

Këngëtari Meda përveç që është shumë aktiv në muzikë ai njihet edhe si një kryefamiljar shembull për të tjerët Kjo është dëshmuar shpesh pas publikimit...

Deri kur kështu? Përplasje verbale e fjalë të pista në Kuvend...

Një përplasje verbale ka ndodhur në mes të deputetëve Xhavit Haliti e Arben Gashi Derisa ky i fundit kërkonte fjalën për t’iu kundërpërgjigjur akuzave të...

Ja si u përgatiten pyetjet e testit të maturës që do...

Komisioni Shtetëror i Maturës ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për mbajtjen e testit të maturës Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komisionit...

Ndërtoi mbi 150 shtëpi për familjet e varfëra, tani kërkon të...

Humanisti Halil Kastrati me shoqatën e tij “Jetimët e Ballkanit” ka ndihmuar shumë familje në nevojë për ndërtimin e një strehe apo familjet që...

Ska më pritje për vizë drejt Gjermanisë, tani të gjithë shqiptarët...

Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në...

Mustafa: Disa shtete nuk do ta përkrahin liberalizimin e vizave

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke iu kundërpërgjigjur kritikave të pozitës lidhur me procesin e liberalizimit të vizave, ka thënë se...

Dikur refugjate, e sot kosovarja nga Gjilani është deputete në Belgjikë

Një 23 vjeçare nga Gjilani ka arritur që të bëhet asambleistja e parë kosovare dhe me re në qytetin e Roeselares në Belgjikë. Deniza Miftari...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter