Flet Radojiçiq, i dyshuari për rastin Ivanoviq, thotë se u takua...

Milan Radojiçiq flet për takimin me Thaçin e Haradinajn. Milan Radojiçiq, njeriu më i kërkuar nga drejtësia kosovare i cili dyshohet se është i involvuar...

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë merr pjesë në Samitin e...

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë njofton mediat se lajmi që po qarkullon këto ditë se Rrjeti Global i Bizneseve të Diasporës Shqiptare nuk...

Ligji i Pagave dekretohet tek në mars, rritja e pagave në...

Presidenti Thaçi e ka paralajmëruar kthimin mbrapsht të Ligjit për Paga, që u miratua të shtunën, para se të votohej buxheti për vitin 2019. Nëse...

Shpërthim i madh afër Podujevës, ka të lënduar

Një ngjarje targjike* ka ndodhur në qytetin e Podujevës. Tre persona jënë lënduar* për shkak të një shpërthimi në Kerrpimeh të Podujevës, raporton Gazeta Express Dyshohet...

S’po punon asgjë, je shndërruar në vajtues profesionist

Aktori i njohur Arben Kastrati akuzon këtë të fundit se nuk është duke punuar asgjë dhe se i njëjti është shndërruar në një vajtues...

Koalicion mes LDK-së dhe LVV-së, ky është lajmi i fundit

Ismet Beqiri thotë se me Vetëvendosjen kanë kontakte më të shpeshta. Dy partitë më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja...

“Bechtel& Enkas i zgjatet afati për përfundim të autostradës për 152...

Instituti Demokratik i Kosovës ka gjetur se Ministria e Infrastrukturës dhe Bechtel & Enka, janë marrë vesh që kësaj të fundit t’i zgjatet afati...

Historiani dhe Asambleisti i Vetëvendosjes në Podujevë, Florent Hasani shtynë idenë...

Nismëtari i çlirimit e lirisë së Kosovës Zahir Pajaziti, duhet të ketë shtatoren në kryeqytetin e kombit shqiptarë, Tiranë, ngase Zahiri nuk ishte vetëm...

I jepet lamtumira e fundit Arian Dacit

Para pak minutash ka përfunduar ceremonia e varrrimit të zëvëndësministrit të Diasporës, Arian Daci, i cili humbi jetën ditën e djeshme nga një ortek...

Biznismeni dhe politikani Ramiz Kelmendi thotë: “Suspendojeni taksën, dëgjojeni mikun e...

Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që t’i marrë me seriozitet rekomandimet e SHBA-së lidhur...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter