E shtunë, Maj 25, 2019

Pazari i Thaçit me vizat

Presidenti Hashim Thaçi, i cili fillimisht kishte kundërshtuar ashpër taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe, tashmë i është vërsulur diplomatëve ndërkombëtarë me arsyetimin...

Vlora Çitaku në iftarin e Donald Trumpit: I fola atij për...

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka marrë pjesë në darkën e iftarit e cila ishte shtruar...

Gjakovarja që dëshiron ta ndërrojë gjininë: Dua të bëhem djalë, nga...

Është lindur në vitin 1990 dhe është quajtur Blerta Morina. Por, tash do që të gjithë ta quajnë Blert. Gjakovari është në proces të tranzicionit...

“Në shkollë do të regjistrohen vetëm fëmijët e vaksinuar”

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe përsëriti se nuk heq dorë nga vendimi që në shkollë të regjistrohen vetëm fëmijët e vaksinuar. Ai tha se vendimi...

Ja se cili deputet i Kuvendit të Kosovës i del në...

Këngëtari njëherësh edhe deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri, ka përkrahur Loredanën pas arrestimit, një ditë më parë në Zvicër. Mediat zvicerane dhe gjermane raportuan se...

Punëtori qëndron në vinç mbi 500 metra lartësi pa asnjë masë...

Siguria e punëtorëve në Kosovë vazhdon të jetë në nivel të ulët dhe tejet shqetësuese, duke marrë parasysh numrin e vdekjeve që janë shënuar...

Halil Kastrati nuk ndalet – fillon ndërtimi i 100 shtëpive për...

Humanisti shqiptar, Halil Kastrati, po vazhdon me aktivitetin e tij bamirës. Ai ka paralajmëruar ndërtimin e 100 shtëpive të reja. Kastrati ka shkruar në Facebook se...

Ischinger: Kosova ta anulojë taksën, t’i hiqen vizat menjëherë

Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka thënë se Kosova duhet të heqë taksën ndaj mallrave serbe dhe të fitojë menjëherë liberalizimin e vizave. Në një postim...

Në Itali hapet klasa e re, 200 shqiptarë do mësojnë gjuhën...

Me veshjen kombëtare shqiptare, me flamuj kuq e zi dhe me tortë me simbolin e shqiponjës, dhjetëra fëmijë shqiptarë iu gëzuan faktit të hapjes...

Pamje se si vidhet një çantë në pikë të ditës

Një vjedhje në vlerë të 700 euro ka ndodhur dje rreth orës 16:00 në pompën e derivateve Hib Petrol në Komoran Në videon e dërguar...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter