E hënë, Shkurt 18, 2019

Ëndrra e emigrantit shqiptar u pre në mes, mesazhi rrëqethës për...

Lorenci ishte një djal nga Skrapari i cili ëndërronte të largohej nga Shqipëria. Pas shumë përpjekjesh, ai arrin më në fund te xhaxhai i tij në...

Shfaqje mahnitëse në qiellin e Prishtinës, kjo ishte befasia gjatë parakalimit...

Në 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, Ushtria ka bërë parakalimin e parë. Gjatë parakalimit të Ushtrisë në qiell janë shfaqur disa parashutë me flamuj...

Në Gjilan u përurua busti i ish-presidentit, Ibrahim Rugova

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me veprimtarët e çështjes kombëtare në mërgatë, Ismet Murtezi e Lulzim Maliqi dhe bashkëpunëtorët, kanë...

Serbët e kremtojnë Ditën e Serbisë, jo të Kosovës thotë Simiq

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, lidhur me kremtimin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se serbët e kanë festën e...

Kurti: Urime Dita e Pavarësisë së Kosovës – nuk është bërë...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar qytetarët në 11 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Ai ka thënë se deri tani nuk është bërë...

11 vjet shtet – Zvicra uron Kosovën

Kosova sot mbushi 11 vjet. Për këtë ditë kanë ardhur shumë urime nga shtetet mike të Kosovës – siç ka uruar edhe Zvicra. “Urime dita e...

Kosnett uron pavarësinë e Kosovës, porosit liderët të mos bëjnë gabime

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett përmes një videoje ka uruar Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Ai ka thënë se njerëzit në Kosovë kanë bërë...

Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 20 vjet...

Janë bërë gati 20 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luftës së Kosovës. Në këtë...

Edi Rama përkrah Thaçit shetit sheshit në Prishtinë për 11 vjetorin...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet për vizitë në Kosovë me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë. Rama ka marrë pjesë edhe në seancën solemne...

Me SHBA-në dhe BE-në në krah, Kosova është më e sigurt...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për shënimin e 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, tha...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter