A ju kujtohet Koronado që i ‘tmerronte të gjithë’? Shikoni si...

Një nga aktorët që ka lënë gjurmë nga seriali “Për ty” është Luis Felipe Tovar apo siç njihet me rolin e tij si Koronado. Koronado...

Fëmijët në foto, një nga ta sot është deputete në Kuvendin...

Pas shumë viteve, deputetja e Kuvendit të Kosovës, Xhevahire Izmaku ka rikthyer një fotografi të vjetër. Deputetja e PDK-së, ka publikuar një fotografi të para...

Çfarë ka brenda mishi i Dynerit? Do “çmendeni” kur ta mësoni

Sufllaqet janë një ushqim i shpejtë mjaft popullor në Shqipëri i huazuar nga Greqia dhe Turqia. Mishi shërbehet me pite, sallatë, patate të skuqura dhe...

Momenti emocionues kur motrat takojnë vëllain e tyre pas 72 vjetëve

Një ngjarje interesante ka ndodhur në familjen Mazreku nga fshati Guriç, komuna e Malishevës. Kryefamiljari i familjes Mazreku ka rrëfyer momentin emocionues të takimit të...

Ky është burri më me fat i cili jeton me dy...

Një burrë dhe dy gra që je.tojnë së bashku kanë bërë të ditur se presin një fë.mijë, duke këmbëngulur se “tre prindër janë më...

Zhdukni buburrecat nga shtëpia vetëm me këtë përzierje me qepë

Buburreca në mure, te dera apo në çdo cep të shtëpisë? Me siguri të gjithë e dini se sa e bezdisshme është e gjitha kjo. Përveç...

I vjedhin orën, gruaja ofron shpërblim interesant nëse ia rikthejnë

Në ditën e saj të dasmës, Nicola Jowett, 28 vjeç, mori një orë dhuratë prej bashkëshortit të saj të sëmurë nga kanceri. Menjëherë pasi ata...

Mjekët ia humbën shpresat për shkak të anoreksisë, befason 22-vjeçarja

Një 22-vjeçare, të cilës mjekët i kishin dhënë pak shpresa për mbijetesë për shkak të anoreksisë duke qenë se ajo peshonte vetëm 31 kg,...

Pamje të vitit 1999, në Prishtinë

Në atë kohë sapo kishinfilluar bonbardimet e NATO’s në Kosovë. Disa caqe të ushtrisë serbe, ishin bombarduar edhe në Prishtinë, kjo kishte bërë që qyteti...

3-vjeçarja nuk zgjohej nga gjumi, nëna tronditet kur kupton arsyen

Një nënë amerikane ka folur rreth një momenti të tmerrshëm që e përjetoi, pasi zbuloi se vajza e saj kishte pësuar sulm nga nxehtësia,...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter