E hënë, Shkurt 18, 2019

Mund të hyni në kafene në Holandë dhe të dilni nga...

Njëri ndër kufijtë më karakteristikë që ndan dy vende është edhe ai ndërmjet Holandës dhe Belgjikës. Ndarja në mes të Holandës dhe Belgjikës duket mjaft...

Kjo është metoda e depilimit që po bën namin në rrjete...

Depilimi vazhdon të mbetet një prej momenteve më të dhimbshmepër shumë njerëz. Por së fundmi një metodë efektive duket se është zbuluar. Madina Shrienzada është një...

Njihuni me burgjet më luksoze në botë

Perceptimi që njerëzit kanë për burgun, është ai i një vendi të errët, të izoluar dhe me kushte mjaft të vështira ku njerëzit ndëshkohen...

Studim: Pritjet e mëdha në rrugë dëmtojnë trurin

Nuk  është vetë stresi ai që dëmton  shëndetin e trurit  por sinjalet emocionale që vijinë më të . Ky është përfundimi  që ka dalë ...

Fotoja që po bën xhiro nëpër botë, ministres i dalin tangat...

Një foto aq sa e pa  zakonshme aq edhe provokuesee po bën xhiron nëpër botë. Fjala është për ministren italiane të Reformës, Maria Elena Boschi. Një foto...

Ushqimet që ju shkaktojnë akne dhe puçrra

Ajo që hamë dhe pimë reflektohet drejtpërdrejt në trupin dhe shëndetin tonë. Ka disa ushqime që janë të mira për shëndetin, që rekomandohen edhe nga...

Vëllezërit binjakë thyen rekord, kultivuan kungullin gjigant që peshon sa kjo...

Stuart dhe Ian Paton thyen rekordin britanik, duke kultivuar një kungull gjigant që peshon 189 herë më i rëndë se një kungull Për vëllezërit 57-vjeçarë...

Ka një lajm të mirë për ata që marrin antibiotikë

Antibiotikët janë shfaqur si medikamente që mundësojnë rritjen e jetëgjatësisë, sipas rezultateve të hulumtimeve të reja të kryera në Britani të Madhe. Eksperimentet gjenetike që...

Gjindet piktura e piktorit të njohur amerikan, e vjedhur 40 vite...

Më 1978, Robert Motherwell e kishte ndryshuar depon e studios dhe angazhoi një kompani transportuese, për t’i bartur pikturat nga njëra njësi në tjetrën. Përgjatë...

Çmenduri! Shikoni për çka ofron 150 mijë franga ky shqiptar !

Autotarga zvicerane me numrin «ZH 987» ndodhet në ankand publik. Oferta më e lartë ka arritur në 150’800 franga zvicerane, duke thyer rekordin e Cyrihut. Mëngjesin...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter