Barron Trump së bashku me nënën e tij, zonjën e parë Melania Trump, përshëndetën pemën zyrtare të Krishtlindjes në Shtëpisë së Bardhë, të hënën.

11-vjeçari, djali më i vogël i Presidentit Trump, nuk është parë shumë që kur ka shkuar në Uashington, edhe pse Presidenti Obama dhe zonja e parë Michelle Obama shpesh kanë promovuar fëmijët e tyre Sashën dhe Malian gjatë pushimeve dimërore, shkruan DailyMail

I vogli i familjes presidenciale amerikane, Barron Trump, së bashku me nënën e tij, zonjën e parë Melania Trump, të hënën mirëpritën në shtëpinë e tyre pemën zyrtare të Krishtlindjeve në Shtëpinë e Bardhë

Dy vajzat e Obamës shpesh qëndronin pranë babait të tyre ndërsa ai bënte lutjes pranë gjeldetit në festën e falënderimeve.

Barron Trump mund të vihet në të njëjtën pozitë, pasi gjelat kanë mbërritur në Uashington dhe nesër do të organizohet darka e falënderimeve në Shtëpinë e Bardhë, hera e parë që republikani ka marrë pjesë në këtë ngjarje.

 

 

Barron Trump (majtas) dhe zonja e parë Melania Trump (djathtas) hynë në portikun verior të Shtëpinë e Bardhë për të përshëndetur pemën e Krishtlindjes, e sjellë nga një karrocë me kuaj

Melania dhe Barron kanë mirëpritur në Shtëpinë e Bardhë pemën zyrtare të Krishtlindjeve për këtë vit, e cila është dy herë më e gjatë se Melania.

Së pari, një karrocë e tërhequr nga kali nxori pemën e këtij viti, e cila përfundimisht do të vendoset në dhomën e kaltër.

Melania dhe Barron Trump ecënpërgjatë karrocës për të kapur një paraqitje të shkurtër të pemës së Krishtlindjeve të rritur në Wisconsin, e cila do të vendoset në dhomën blu të Shtëpisë së Bardhë (Getty Images)

Pemët gjigante të Krishtlindjeve të Shtëpisë së Bardhë pothuajse gjithmonë mbushin të gjithë dhomën.

Pema e këtij viti është siguruar nga familja Chapman e “Evergreens Silent Night”, që ndodhet në Endeavour, Wisconsin.

Ata ishin fituesit e konkursit kombëtar të pemës Kombëtare të Pemës së Krishtlindjeve.

Melania dhe Barron mirëpritën në Shtëpinë e Bardhë edhe familjen e cila fitoi tenderin për pemën e Krishtlindjeve

Fituesit e konkursit kanë siguruar pemën zyrtare zyrtare të Shtëpisë së Bardhë që nga viti 1966, tha Shtëpia e Bardhë.

Melania Trump dukej bukur në pantallona sportive, çizme me takë, një triko të kuqe dhe me një mbulesë trungu të mbuluar mbi shpatullat e saj, një stil që karakterizon zonjat e parë.

(Getty Images)

Ndërkohë Barron mbante të veshur një këmishë të bardhë kombinuar me një xhaketë, pantallona me çizme.

Nën e bijë përshëndetën karrocën me kuaj dhe kaluan rreth një minutë duke analizuar pemën para se të shkonin për t’u takuar dhe për të marrë fotografi me familjen Chapman.

Ceremonia e përshëndetjes së pemës shënon fillimin zyrtar të sezonit të festave në Shtëpinë e Bardhë, e cila do të vazhdojë nesër me faljen e parë të turqve nga Presidentit Trump.

Melania Trump dhe djali i saj i vogël Barron Trump (Getty Images)

Dy turqit mbërritën në Uashington, D.C, natën e së dielës dhe po qëndrojnë në hotelin Willard, një hapësirë luksoze, një bllok poshtë në Pensilvani Avenue nga Shtëpia e Bardhë.

Sot, emrat e tyre – të zgjedhur nga Shtëpia e Bardhë – u shpallën: Drumstick dhe Wishbone.