Familja Jashari është simboli i çlirimit të Kosovës.

Koha po kalon shpejt dhe familja po rritet qdo ditë e më shumë.

Me siguri se e mbani mend hitin e viteve 1998-2000 “Dashuro vajzë”.

Related image

Lirije Istogu është këngëtarja që me këtë këngë kishte bërë shumë shqiptarë për vete.

Sot ajo është nuse e familjes legjendare, familjes Jashari nga Prekazi.

Lirija është e martuar me nipin e Adem Jasharit, Bashkimin.

Çifti në fjalë ka tre fëmijë.

SHPËRNDAJE