Ndeshja do të luhet në “Alianz Stadium” të Torinos dhe fillon në orën 20:45

Juventusi dhe Tottenhami takohen në ndeshjen e parë e rrethit të 1/8 të Ligës së Kampionëve.
Këto janë formacionet zyrtare

Juventus: Buffon, De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro, Khedira, Pjanic, Douglas Costa, Bernardeschi, Mandzukic, Higuaín

Tottenham: Lloris, Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Dier, Dembele, Eriksen, Dele, Lamela, Kane.

SHPËRNDAJE