E enjte, Janar 17, 2019

Gjërat që mund t’i bëni me celularin tuaj, që ndoshta nuk...

Celularët e mençur kanë zëvendësuar shumë pajisje në jetën tonë sa që duket se ata nuk janë të kufizuar në asgjë. Ne gjetëm disa veçori...

Ky është Roboti që i duron shqelmat !

Një robot i krijuar nga Shangog Univ, në Kinën lindore, ka gjatësinë një metër dhe peshon 120 kilogram. Roboti është në gjendje të mbajë mbi...

Pajisja që do të jetë në gjendje të zbulojë aftësitë e...

Fëmijët e lindur para kohe shpesh zhvillojnë aftësi të kufizuara neuromotore dhe njohëse të zhvillimit. Mënyra më e mirë për të zvogëluar ndikimet e këtyre...

Facebook kishte tentuar ta blejë Snapchat edhe në 2016-ën

Edhe Facebook po kalon momente të vështira. Pasi ofroi 3 miliardë dollarë për Snapchat në 2013-ën, shefi ekzekutiv i rrjetit social Facebook kishte provuar tre...

Apple dhe Google po shesin aplikacione që e lejojnë partnerin tuaj...

Aplikacionet e sinjalizuara të telefonave të zgjuar po u krijojnë mundësinë personave që i kanë në zotërim që të spiunojnë telefonin e partnerit ose...

Veturat e reja elektrike do të mbushen për 15 minuta

Gjenerata e ardhshme e veturave elektrike do të mund t’i mbushin bateritë e tyre brenda 15 minutash. Një grup i kompanive prodhuese, përfshirë BMW-në, Porschen...

Volvo do të prodhojë këtë makinë magjepsëse në 2019-ën

Ka kaluar tashmë një vit që nga shfaqja e një prototipi të përformancës së veturës Polestar ngakompania e makinave Volvo. Nga ajo u mor vesh...

Prezantohet vetura dizel më e shpejtë në botë

BMW ka prezantuar modelin Alpina D5 S në Frankfurt Motor Show 2017. Ata pretendojnë se kjo është vetura më e shpejtë me naftë në treg...

Vetëm enterieri i këtij Bugatti Veyron kushton më shtrenjtë se një...

Mbani mend, brendësia është ajo që ka vlerë. Të gjithë do donin të ndjenin kënaqësinë që ofron Bugatti luksoz, me motorin 8.0 litra që prodhon...

Apple ul ndjeshëm çmimin e iPhone X

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë, duke ulur çmimin e pajisjes jashtëzakonisht shumë, së shpejti. Sipas analistit të “International...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter