E enjte, Janar 17, 2019

Ja përse pronarët e veturave 4×4 duhet t’i vendosin patjetër gomat...

Kjo video krahasuese tregon pse nuk duhet të mbështeteni në makinat 4x4 në kushtet e dimrit. Me sezonin e dimrit që afrohet shpejtë dhe temperaturat...

Veturat e reja elektrike do të mbushen për 15 minuta

Gjenerata e ardhshme e veturave elektrike do të mund t’i mbushin bateritë e tyre brenda 15 minutash. Një grup i kompanive prodhuese, përfshirë BMW-në, Porschen...

Çrregullim mental përdorimi i tepërt i videolojërave

Nga ana e Organizatës Botërore të Shëndetësisë zyrtarisht do të klasifikohet si çrregullim mental. Anëtari i kësaj organizate, Vladimir Poznyak, tha se varësia nga videolojërat...

Ja pse po i fusin tabletët në frigorifer! (Video)

Verge kupton se problemi i dridhjes së ekranit është një problem hardware që Microsoft nuk do të jetë në gjendje të rregullojë me një...

Kështu po i teston makinat Volkswagen

Volkswagen Arteon është modeli pasardhës i Volkswagen Passat CC dhe në Gjermani shitet me një çmim prej rreth 50,000 Euro. Vlerësimet e veturave nga amator...

Defektet e Facebook-ut i pranon Zuckerberg

Përmes një postimi në rrjetin social të krijuar prej tij, 33-vjeçari rrëfeu se kërkon që viti i porsahyrë të ndihmojë në përmirësimin e platformës...

Galaxy X do të sjellë revolucion në botën e telefonave të...

Samsung ka pasur një vit mjaft të mirë, ku në vitin 2017 ka sjell disa nga celularët e mençur më të mirë për momentin. Që...

Prezantohet Apollo IE, me çmim prej 2.7 milionë dollarësh [Foto]

Apollo Automobile ka krijuar një superveturë të re, të quajtur Apollo IE, të limituar në vetëm 10 njësi. Kjo veturë, me çmim prej 2.7 milionë...

Kjo shenjë ndodhet në kroskotin e makinës suaj, por me siguri...

Me siguri e keni parë nga afër qindra herë, por shumë pak mund ta kenë kuptuar çfarë kuptimi ka. Ndoshta nuk i keni kushtuar vëmendje...

Gjermania ndalon edhe orët e menqura të fëmijëve gjatë procesit mësimorë

Jochen Homann, president i agjencisë tha se përveç nxënesve po përgjohen edhe mësuesit. Rregullatori i telekomunikacioneve të Gjermanisë u ka kërkuar prindërve të shkatërrojnë pajisjet,...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter