E hënë, Shkurt 19, 2018

Edhe pse jeni në dietë nuk po humbni peshë ? Ja...

Atëherë ju duhet të shikoni se çfarë po pini. Nëse pini “lëngje më sheqer” atëherë duhet të dini se brenda tyre ekzistojnë qindra kalori që...

Edhe pse jeni në dietë nuk po humbni peshë ? Ja...

Atëherë ju duhet të shikoni se çfarë po pini. Nëse pini “lëngje më sheqer” atëherë duhet të dini se brenda tyre ekzistojnë qindra kalori që...

Kujdes! Këto 8 pjesë të trupit prekni më rrallë

Kështu një sërë zakonesh të përditshme jo të mira ka gjasa që të jenë të dëmshme për shëndetin tonë. Për të qëndruar sa më larg...

Së shpejti vjen ilaçi që bën ‘mrekulli’ kundër kancerit, shumë herë...

Mjekët tek Spitali Westmead në Sidnei thonë se ilaçi keytruda ‘shkriu’ qelizat kancerogjene dhe zvogëloi tumoret tek pacientët që ishin në fazat e fundit...

Çfarë tregon ngjyra e urinës ?!

Ekzistojnë disa gjëra të cilat janë të dukshme për të gjithë gjatë urinimit. Ndoshta meshkujt e kanë më të lehtë ta vërejnë gjatë urinimit në...

Ja çfarë i ndodhë trupit nëse nuk konsumoni kafe për dy...

Mungesa e kafeinës për një periudhë, siç fjala vjen, dy javore, ka ndikim në organizmin e përgjithshëm të njeriut. Më poshtë po ju paraqesim disa...

Pjesa ku ke puçrra tregon çfarë problemi ke

Çfarë zbulon në të vërtetë lëkura për shëndetin? Të gjithë ekspertët bien dakord në një pikë: lëkura fsheh më shumë mesazhe lidhur me shqetësimet shëndetësore se...

E pabesueshme, zemra nuk është e kuqe. Shikojeni si duket pa...

Nëse jeni kurioz, atëherë kjo fotografi e publikuar së fundmi në internet, do të shuajë kureshtjen tuaj. Nëse keni menduar se zemra është e kuqe,...

Hiqni qafe njëherë e përgjithmonë qimet në fytyrë

Qimet në fytyrë krijojnë bezdi dhe femrat vuajnë që ti zhdukin ato njëherë e përgjithmonë. Shafranin e përdorni edhe në ushqim, për shkak të vetive...

Prindër bëni kujdes ! E vërteta e ‘frikshme’ e prishjes së...

Sipas një raporti të lëshuar nga Kolegji Mbretëror i Kirurgëve pak kohë më parë, është shënuar një numër rekord i fëmijëve që kanë hequr...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter