E mërkurë, Janar 16, 2019

Ziejeni një limon dhe pini ujin sapo të zgjoheni, do të...

Uji me limon konsumohet në masë të madhe nga shumë persona, qoftë për të siguruar një shëndet të mirëfilltë, apo për të humbur peshë. Zakonisht...

Do mahniteni : Nëse hani këtë frut, mëlçia juaj do të...

Mëlçia është një organ shumë i rëndësishëm trupor. Nëse nuk e trajtojmë sic duhet, mund të shkaktojë sëmundje serioze të ndryshme dhe të ndikojë në...

Recetë natyrale: Qumësht kanelle për lëkurë të shëndetshme dhe humbje peshe

Konsumimi i një gote me qumësht të ngrohtë para set ë flini është rutinë relaksuese dhe e shëndetshme, por, nëse i shtoni edhe kanellë,...

5 arsyet pse duhet të pini një lugë çaji uthull molle...

Do të ishte e kotë t’ju pyesnim në qoftë se e njihni uthullën e mollës pasi kemi folur aq shumë për të dhe e...

Kishte dhimbje të forta në fund të barkut, gjinekologu tronditet nga...

Historia e kësaj gruaje është shumë e çuditshme, por na tregon se duhet të tregohemi shumë të kujdesshëm. Gruaja në fjalë kishte vite që vuante...

Bananet ju shpëtojnë nga pagjakësia dhe depresioni

Bananet përmbajnë tre lloje sheqerësh natyralë – sukrozën, fruktozë dhe glukozë të kombinuar me fibra. Ajo parandalon apo shëron një numër të konsiderueshëm sëmundjesh.Depresioni Sipas një...

Si të ulni shtypjen e gjakut me vetëm këtë ushqim

Spirulina, një “super-ushqim” i përbërë nga algat, mund të ndihmojë në reduktimin e shtypjes të gjakut, sipas një studimi. Një proteinë specifike në spirulinë relaksoi...

Largoni cigaren me këtë lloj ushqimi

Marrja e shtojcave nga vajrat e peshkut, në formën e acideve yndyrore omega-3, mund t’ju ndihmojë të lini cigaren. Një studim i mëparshëm i shkencëtarëve...

Receta e hudhrës me limon që pastron enët e gjakut për...

Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura e mëposhtme me limon...

Tri ushqimet që ‘luftojnë’ pagjakësinë

Pagjakësia lidhet me mungesën e rruazave të kuqe të gjakut ose hemoglobinës, një proteinë e kuqe e cila është përgjegjëse për transportin e molekulave...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter