E mërkurë, Janar 16, 2019

Çfarë ndodh nëse i hani 12 kumbulla në ditë?

Kjo mbretëreshë e pashmangshme e bart një tjetër "brez mbretëror": është zgjedhja e parë tek kapsllëku. Ajo është një përzgjedhje e pashmangshme e çdo amvise...

Vetëm qumësht dhe hudhra, ja çfarë shëron kjo recetë e çuditshme..

Për një shëndet të mirë dhe pa ilaçe farmaceutike. Kjo recetë e publikuar në artikull  bën mrekulli me këto sëmundje dhe është fare e thjeshtë. Kërkon...

Keni gjëndra në sy? Ja si ti trajtoni…

Gungat të cilat formohen jashtë syrit dhe shkaktojnë dhimbje, janë gjëndra që bllokohen nga papastërtia, lëkura e vdekur dhe yndyra. Simptomat Sytë mbushen me shumë lot Shkaktohet...

Vajza, mjaft i bëtë këto 5 gabime me reçipetat!

Reçipetat për gratë janë shumë të rëndësishme, por shumë prej tyre nuk i mbajnë siç duhet. Nga ruajtja deri tek larja, më poshtë gjeni gabimet...

Dieta e vjeshtës, këshillat për të humbur peshë

Kryesorja? Thjeshtësia! Si të përgatiteni pa ankthe frikë për të hequr kilet e tepërta pas periudhës së pushimeve? Të përballojmë pra vjeshtën me këmbën e...

Kujdes nga këto shamponë, shkaktojnë kancer, ja emrat

Një studim mbi sapunët dhe shampot zbuloi se 98 prej produkteve të përfshira përmbanin një kancerogjen potencial të quajtur cocamide diethanolamine (cocamide DEA). Disa nga...

Ky është shkaktari kryesor i kancerit

Studimet shkencore dhe mjekësore tregojnë se mënyra e jetesës është një nga shkaqet që ndikon më shumë në shfaqjen e qelizave kancerogjene. Madje, sipas studimeve,...

Si të dini nëse keni anemi ?

Identifikoni simptomat e përgjithshme të anemisë përmes këtij artikulli. Anemia është një sëmundje që ka 400 tipe të anemisë. Simptomat e kësaj sëmundje janë të...

Kaq shpesh duhet të urinoni brenda ditës

Shprehitë e tualetit mund të zbulojnë shumë për shëndetin tuaj. Dhe, pavarësisht se mund t’ju duket e turpshme t’i flisni me dikë, është e rëndësishme...

Mënyra e vetme se si duhet t’i shpërtheni aknet

Zakonisht dermatologët nuk i këshillojë pacientët t’i “shpërthejnë” aknet, por, nëse patjetër duhet ta bëni këtë, atëherë duhet t’i ndiqni disa hapa. Fillimisht duhet të...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter