E diel, Dhjetor 16, 2018

Ujë i ngrohtë apo i ftohtë? Cili është më i shëndetshëm?

Shumë prej nesh kanë tendencën për të zgjedhur një gotë me ujë të ftohtë, sidomos kur rriten temperaturat, pasi jep një shije më të...

E thonë Amerikanët, ky është ushqimi më i mirë në botë

Për shkak të përmbajtjes në sasi të mëdha të proteinave, Departamenti i Agrikulturës së Shteteve të Bashkuara i fut vezët në kategorinë e mishit...

Zbardhja e dhëmbëve me dy përbërës – e garantuar në më...

Individët me dhëmbë të verdhë, dhe më së shpeshti duhanpirës, shmangin qeshjen dhe ndiejnë siklet. Megjithatë, lajmi i mirë është se ky problem mund të...

Kur të shihni këtë metodë, do të zemëroheni me dentistin tuaj...

Gurëzat janë një shtresë e verdhë në dhëmbët tuaj që dëmtojnë buzëqeshjen tuaj. Nëse duam të kemi gojën të pastër dhe që nuk ka sëmundje...

Si ta dini shtypjen e gjakut pa e matur fare

Hipertensioni apo shtypja e lartë e gjakut mund t’i dëmtojë organet në trup, e madje të sjellë edhe te vdekja e befasishme. Shtypja e lartë...

Ja çka shkaktojnë specat djegës në trupin tuaj

Shkencëtarët kanë zbuluar se specat djegëse, mund të ndihmojnë në luftimin e mbipeshës tek njerëzit. Specat përmbajnë një komponent aktiv të quajtur kapsaicinë, që ju...

Eksperti mjekësor:Plakja është sëmundje

 Disa vlerësojnë se ajo është përgjegjëse për rreth 100,000 vdekje çdo ditë. Merr disa dekada kohë derisa të fillojë t’i shfaq simptomat. E sulmon gjithë...

Po arrin zgjidhja më efikase për meshkujt,jo më viagra

Xheli përmban sasi nitroglicerine, kështu që nuk ekziston rrezik nga zjarri. Fjala është për eksplozivin e lëngshëm i cili është aq jo stabil sa që...

Humb 71 kg brenda një viti,histori frymëzuese

Sam Rouen është 19 vjeçar. Në vitin 2008 Sam Rouen filoi serinë e tretë të ‘Humbësi më i madh’, një shou televiziv i cili vë...

Ja cilat janë të mirat e përdorimit të aspirinës

Për këtë mjaftojnë tre aspirina dhe pak ujë: Aspirinën, përpos përdorimit si antiinfamator, mund ta përdorim dhe si maskë. 1. Mban lulet e freskëta Tretja e dy...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter