E shtunë, Tetor 20, 2018

Ju dridhet syri? Përgjigja nuk do ju pëlqejë…

Shumë prej nesh e dimë se çfarë është kur të dridhet qepalla; në fakt, ne të gjithë e kemi hasur këtë moment në jetën...

Çfarë temperature duhet të ketë frigoriferi që të mos dëmtohen ushqimet

Nëse thuajse çdo javë largoni ushqime të cilat prishen, atëherë fajtor është frigoriferi. Gjysma prej nesh nuk e dimë temperaturën optimale të cilën duhet ta...

Mungesa adekuate e gjumit sjell e rritë rrezikun e sëmundjeve të...

Udhëzimet shëndetësore thonë se njerëzve u duhen shtatë deri në nëntë orë gjumë çdo natë Por, shumica e të rriturve kanë probleme me gjumin dhe...

Të fusni gishtin në hundë nuk është vetëm e pështirë, është...

Herën tjetër kur të gërmoni hundën tuaj, mos harroni edhe paralajmërimin e mëposhtëm që është edhe rrezik, e sidomos nëse keni fëmijë. Sipas doktor Erich...

A zvogëlohet vagina, nëse nuk bën seks rregullisht?!

Ja cila është e vërteta! Është shumë e sigurt, që keni dëgjuar tregimin se si femrat, të cilave “periudha e thatë” u zgjat diçka më...

Kaq shpesh duhet të urinoni brenda ditës

Shprehitë e tualetit mund të zbulojnë shumë për shëndetin tuaj. Dhe, pavarësisht se mund t’ju duket e turpshme t’i flisni me dikë, është e rëndësishme...

Nëse shikoni këtë vizë të bardhë tek mishi i pulës, mendoni...

Gjithnjë e më shumë gjokse pulash tani kanë ‘vija të bardha’. Trupi njerëzor konsumon mish më shumë se kurrë, sepse mishi02 i pulës është një...

A duhet ta ndërprisni pirjen e lëngjeve të frutave

Pavarësisht se nga cila frutë janë lëngjet, gjithmonë është më e shëndetshme të konsumoni fruta të papërpunuara sesa lëngjet e frutave. Lëngjet e frutave nuk...

Çaji magjik që shëron mbi 50 sëmundje

Me këtë çaj magjik, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmojë në trajtimin e...

Kur të shihni këtë metodë, do të zemëroheni me dentistin tuaj...

Gurëzat janë një shtresë e verdhë në dhëmbët tuaj që dëmtojnë buzëqeshjen tuaj. Nëse duam të kemi gojën të pastër dhe që nuk ka sëmundje...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter