E enjte, Prill 19, 2018

Nuk mund t’i hiqni kilet nga zona e barkut ? Provoni...

Përveçse të pasurit një jetë të shëndetshme dhe të treguarit kujdes për dietën ushqimire, është e rëndësishme t’i kushtohet vëmendje edhe faktorëve të tjerë,...

Pecetat e lagëta rrisin alergjitë tek foshnjat

Pecetat e lagështa e shkatërrojnë shtresën natyrore mbrojtëse të lëkurës që e bën atë më të ndjeshme ndaj kimikateve. Nëse pas përdorimit të pecetave të...

Cilat janë shenjat se lindja është afër?

Lindja e fëmijës është ngjarja të cilën jeni duke e ëndërruar me muaj. Mund të keni emocione të përziera, për disa momente jeni e lumtur...

Nëse ju kruhet shpesh prapanica, lexoni gjithsesi këtë ??

Mos u brengosni fare, nuk është alarmante. Mirëpo, është e mundsNuk ka person të cilit nuk i ka ndodhur që të ketë pasur probleme me...

Ja pse disa femrave ju dhemb vagina kur bëjnë seks

Secili nga të rriturit seksualisht aktiv mund të marrë këtë lloj sëmundje. Kjo mund të shoqërohet me ndonjë gungë dhe dhimbje të madhe. Ky është herpesi,...

A e keni ditur se çfarë ka në të vërtetë brenda...

Reklama që shfaqë fëmijët duke e lyer bukën me Nutella ishte përhepur jashtëzakonisht shumë në të gjithë botën. Në përgjithësi, Nutella, një lajthi e shijshme...

Ja për çfarë shërben lëngu i turshive

Lëngu i turshive është shumë i mirë për shëndetin e sidomos për personat me aktivitet të lartë fizik dhe ata që kanë vendosur të...

Diabetikët: Si të kontrollohet sheqeri në gjak

Yndyrat trans gjenden në shumë ushqime të pjekura dhe të skuqura në prodhim komercial dhe janë jashtëzakonisht të pashëndetshme. Por, ato janë veçanërisht të rrezikshme...

Dieta emergjente, zhdukni dhjamin e barkut për një ditë

Eliminimi i yndyrnave nga trupi nuk është mision tepër i vështirë, por të eliminosh dhjamin kërkon përkushtim, dietë të shëndetshme, stërvitje të rregullt dhe konsumim...

Ja sa e thellë është vagina! Mësojeni tani! 

Disa njerëz mendojnë që vaginat janë një hapësirë e pafundme apo vetëm se mbajnë erë të keqe kur diçka nuk është në rregull. Ekziston një...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter