E premte, Janar 18, 2019

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani nga një mandarinë çdo...

Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe kërkuar në treg gjatë dimrit Antioksidantët që gjenden tek mandarinat, ulin kolesterolin e keq dhe largojnë radikalet e...

Nuk e keni ditur, ja si ndikojnë rrjetet sociale në shëndetin...

Mjektët rekomandojnë që rrjetët sociale të përdoren në masë sa më të vogël Jo vetëm që mediat sociale janë provuar të shkaktojnë pakënaqësi, por gjithashtu...

Diçka që i ndodh trurit kur shikoni filma për të rritur

Për këtë studim shkencëtarët kanë rekrutuar 64 meshkuj të shëndetshëm të moshave 21 deri 45 vjet Hulumtuesit nga Max Planck Institute for Human Development në Berlin...

Nuk mund të flini mirë gjatë natës, nëse nuk e bëni...

Shumë njerëz nuk bëjnë gjumë të rehatshëm, e sipas një studimi të fundit pretendohet se anglezë bëjnë vetëm gjashtë orë Arsyet për netët pa gjumë...

Meshkujt preferojnë më shumë këto tipe vajzash

Në këto kohët  fundit po shohim se  meshkujt që tërhiqen më shumë nga femrat që kanë pasuri Një pyetje për femrat: Keni frikë se karriera juaj...

Pesë arsyet e provuara shkencëtarisht pse partnerët fillojnë t’i ngjajnë njëri-tjetrit

Ju me siguri keni vënë re lidhjen e fortë dhe ngjashmërinë e madhe që kanë çiftet bashkëshortore Çdo çift ka disa gjëra të përbashkëta, mirëpo...

Njihuni me personin që shpiku bankomatin

Makina automatike (ATM) është një pajisje elektronike që u mundëson klientëve të kryejnë transaksione financiare pa pasur nevojë të shkoni në bankë Nuk ka ndonjë...

E pabesueshme sa ndikon muzika në jetët tona

Muzika ndikon në gjendjen shpirtërore te të gjithë neve Ja një shprehje e filozofit Solomon: “Kush i këndon këngë një zemre të pikëlluar, është si ai...

Nëse ju tringëllojnë veshët, atëherë gjithsesi duhet t’i dini këto gjëra

Shpesh herë na ka ndoshur të na "ushtojnë" veshët Tringëllima në vesh është ndjesia e të dëgjuarit të tingujve kumbues, gumëzhimave, fishkëllimave apo zhurmave të...

Vozitja e gjatë është e domosdoshme, zbulojeni pse

Në ditët e sotme gati shumica prej nesh vozitë një makinë Por dikujt i bie të vozisë më tepër për shkak të punës, apo edhe...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter