E mërkurë, Janar 16, 2019

Shqiptarët gjejnë “mënyrën” për të emigruar, kështu e “sigurojnë” partnerin me...

Dekada më parë, veç njohjeveve në shkollë, lagje apo ambiente pune një nga format e lidhjeve dhe kurorëzimit me martesë ishte mblesëria (msitnia). Por sot...

Për asfaltin në Drenas “shkojnë” 10 milionë euro!

Gjatë vitit 2018 Komuna e Drenasit për ndërtim të rrugëve të reja ka arritur t’i shpenzojë hiç më pak se 10 milionë euro. Sipas zyrtarëve...

Gruaja e këtij serbi në veri të Mitrovicës e “neh dajak”...

Është ndaluar një femër e komunitetit serbë në veri të Mitrovicës, pasi e njëjta ka rrahur bashkëshortin e saj. Sipas policisë, e dyshuara ishte nën...

Aktorja e serialeve turke i jep lamtumirën e fundit nënës së...

Aktorja e famshme e serialeve turke, Hande Erçel, ka humbur në një moshë të re nënën e saj Aylin Erçel, e cila prej kohësh...

Jo vetëm Kosova, por edhe Shqipëria po zbrazet, rinia po migron...

Instituti i Statistikave në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 11 mujorit të vitit që lamë pas kanë udhëtuar jashtë Shqipërisë 4 milionë e 969...

Fjalimi prekës i Arnold Schwarzenegger-it po bën bujë në internet

“Çfarëdo që të bëni në jetë duhet patjetër vetes t’ia gjeni qëllimin”, thekson legjendari Arnold Schwarzenegger në fjalimin motivues, të cilin gjatë e kanë...

Cilat janë sekretet e Thaçit për dialogun?

Presidenti Hashim Thaçi po e mban sekret përmbajtjen e takimeve me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut të Brukselit. Zyra e...

Bora po e mbulon tokë sërish e nga MI-ja bëjnë të...

Kanë filluar përsëri reshjet e borës në vend. Pavarësisht kësaj, rrugët janë të gjitha të kalueshme. Kjo është bërë e ditur nga zv/ministri i Infrastrukturës dhe...

Haradinaj: Viti 2019, do të jetë vit i ekonomisë

Kryeministri, Ramush Haradinaj në mbledhjen e Këshilli Kombëtar për Zhvillim Ekonomik, tha se ky vit do të jetë vit i zhvillimit ekonomik në vend. Kryeministri...

“Brenda disa dekadash nuk do të ketë më serbë në Kosovë”

Një shkëmbim i mundshëm i territorit mes Kosovës e Serbisë, që po propozohet nga liderët e tyre për t’i dhënë fund një prej mosmarrëveshjeve...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter