E enjte, Tetor 18, 2018

10 vite e detyroi të miturën të kryente marrëdhënie me të,...

Të pandehurit i është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 (një) muaji. Gjykata Themelore në Pejë, Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar...

Raporti tronditës i BB-së për shkollimin në vend, MASHT-i ia hedh...

Tri vjet më parë i gjithë vendi u trondit nga rezultatet e testit të PISA-s, i cili i renditi nxënësit kosovarë pothuajse të fundit...

Shkarkohet Nazim Sahiti, eprori i policisë i përfshirë në rrahjen e...

Është shkarkuar nga detyra e drejtorit të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, Nazim Sahiti. Burimet bëjnë të ditur se drejtori i Përgjithshëm i Policisë...

Nga nesër nëse hidhni mbeturina jashtë kontejnerëve do të gjobiteni, këto...

Që nga dita e nesërme, kushdo që hedh mbeturina jashtë kontejnerëve apo djegin mbeturina do të gjobitën prej 20 deri në 100 euro. Kjo pasi...

Nga nesër nëse hidhni mbeturina jashtë kontejnerëve do të gjobiteni, ja...

 Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Fatmir Matoshi  do të nënshkruajë Udhëzimin Administrativ për Ndëshkime me Gjoba Mandatore Që nga dita e nesërme, kushdo që...

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët që t’i ndihmojnë për kapjen...

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve  Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim tre persona të cilët i konsideron si të rrezikshëm dhe ka kërkuar ndihmë...

E dhimbshme, 12 vjeçarja nga komuna e Istogut ndërron jetë në...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në komunën e Istogut Një vajzë e shkollës fillore ‘Bajram Curri’, ka ndërruar jetë në bankën e klasës. Rastin...

Blindohet kufiri me Shqipërinë, shkak…

Numri i madh i refugjatëve ka detyruar qeverinë të marrë masa në pikat kufitare Mësohet se prej disa ditësh, Shqipëria ka rikthyer kontrollin e dyfishtë...

Lajm i hidhur: Aurora Krasniqi, vajza që vuante nga leukemia humb...

Ka ndërruar jetë Aurora Krasniqi, vajza e cila vuante nga leukemia. Aurora ishte diagnostifukuar me sëmundjen Leukemia Acute Lymphoblastice muaj më parë. 18 vjeçarja ka humbur...

Edhe një kosovar tjetër ka humbur jetën në vendin e tij...

Kësaj radhe ndërrimi i shtyllave elektrike ka qenë fatale për punëtorin elektricist, në komunën e Malishevës. Rastin e konfirmoi për klankosova.tv Komandanti i Policisë për...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter