E mërkurë, Gusht 15, 2018

E FUNDIT: Ngjarje e rëndë në kryeqytet, bie nga shkallët dhe...

Dje një burrë ka gjetur vdekjen në mënyrë aksidentale në Tiranë pasi është rrëzuar duke lyer  pallatin Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Hysni Gërbolli”. 65-vjeçari po...

Momenti kur ‘Maskat’ futen në Kuvend

Ngjarje e pazakontë. Muzikantët e Filarmonisë së Kosovës kanë perferomuar në Kuvendin e Kosovës, me maska në fytyrë. Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka komentuar këtë veprim të...

Demaliaj: Mustafa nuk është i sëmurë

Shkumbin Demaliaj në fjalën e tij para deputetëve të Kuvendit ku po mbahet interpelanca për 53 milionët  që i janë dhënë Bechtel Enkas, ka...

Haradinaj jep lajmin e madh për policët

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhënë një lajm të mirë për policinë  Haradinaj ka deklaruar se do të ngritën pagat e policëve. “Është ndërmarrje e imja që...

Përsëri tërmet në Shqipëri, dridhen dy qytetet e mëdha

Toka në Durrës duket se nuk po gjen dot qetësi Pas lëkundjes së fundit të raportuar, asaj të orës 18.36, me manjitudë 3.9, në fshatin...

Halil Kastrati ka djalin e sëmurë, po nuk do ta besoni...

Hoxha që fitoi zemrat e të gjithëve e sidomos të familjeve skamnore, po përbalelt me sëmundjen e djalit të tij, Uvejsit Por Halil Kastratin kjo...

Mësoni se cili është kushti i vetëm për vizë pune në...

Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% “Die Welt” i kushton dy artikuj...

Ndahet në dysh ndërtesa e Ministrisë së Bujqësisë nga tërmeti në...

Tërmeti i sotëm në Shqipëri ka sjellë pasoja materiale  Ai ka shkaktuar dëmtime në disa prej ndërtesat historike të Tiranës, të shpallura monument kulture. Një prej...

Befason kryeministri Haradinaj: Do ta marr pagën vetëm 2 euro…

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se nuk do ta marrë për shumë gjatë pagën e re 2950 euro Ai tregon se me Ligjin e Pagave do...

Nuk po ndalen tërmetët në Tiranë, ja çka ndodhi këto momente

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar në orën 18:36 në kryeqytetin shqiptar Sipas, Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti me magnitudë 3.5 ballë ishte me epiqendër...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter