E mërkurë, Tetor 17, 2018

Detaje të reja nga vrasja në Zvicër, burri qëlloi gruan dhe...

Policia e qytetit zviceran ka hapur një hetim për ngjarjen. Detaje të reja kanë dalë nga vrasja në Zyrih të Zvicrës një ditë më parë. Mediat...

Në këmbim të votës për demarkacionin, çka do t’i premtohet tani...

Ende nuk janë siguruar 2/3 e votave të nevojshme që kjo marrëveshje të marrë dritën e gjelbër nga Kuvendi, pasi Vetëvendosje dhe Lista Serbe...

Pamje të rënda! Ngjarje tragjike, shqiptari vret gruan pastaj veten në...

Siç raportojnë mediat atje, shqiptari me nënshtetësi italiane, Danilo Nuzzo (38 vjeçar), dje rreth orës 14:30 ka gjuajtur me armë bashkëshorten e tij po...

Një ton mbeturina largohen brenda ditës në Sheshin e Prishtinës

Punëtorët e kompanisë “Toifor” po ankohen se banorët e ndërtesave për rreth hedhin mbeturinat e tyre në shportat e sheshit. 30 mijë litra ujë përdoren...

‘Demarkacioni nuk kalon’

Njohësi i çështjeve politike, Ramush Tahiri tha se marrëveshja e arritur sot dëshmon që këto parti politike janë të interesuara t’i japin zgjidhje demarkimit...

Çfarë po ndodh në Podujevë? Trupa të shumtë të Njësisë Speciale...

Në rrugët e Podujevës po vërehet prezencë e shtuar e trupave të Njësisë Speciale Ato janë parë duke qarkulluar nëpër qytet, raporton Indeksonline. Më poshtë gjeni...

Vetura godet shtyllën elektrike, ka të lënduar

Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak çastesh në qytetin e  Pejës Sipas një lexuesi të Indeksonline, shoferi me veturën e tipit Kia e ka...

Ja kur pritet që të lëvizim të lirë (Video)

Për të ardhur deri tek një konsensus Veselit dhe partive shqiptare në parlament, pa Vetëvendosjen, iu deshën 3 ditë takime e diskutime Kryetari i Kuvendit,...

‘Skenari i frikshëm’ për liberalizimin e vizave!

Duket se është arritur marrëveshja për ratifikimin e demarkacionit Pas dy seancave të njëpasnjëshme në legjislativ prapë nuk u arrit që deputetët ta ratifikojnë Marrëveshjën e...

Këto janë 11 shpikjet që ndryshuan botën njëherë e përgjithmonë

Njeriu prej shumë kohësh është  në kërkim të shpikjeve të reja që ai t’a ketë jetë më të lehtë Historia e njerëzimit njeh shumë shpikje...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter