E mërkurë, Gusht 15, 2018

Policia apelon pjesëmarrësit në trafik për kujdes të shtuar

Policia e Kosovës apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në veçanti ngasësit e automjeteve, që të jenë të kujdesshëm gjatë drejtimit të automjeteve...

Ky është momenti i vështirë kur vetura e dy pjesëtarëve të...

Kjo ngjarje vërtetë e tronditi të gjithë shoqërinë. Njësiti i zhytësve të FSK-së, bashkë Policinë e Kosovës, kanë rinisur mëngjesin e sotëm kërkimin për dy...

Gruaja: Burri më la kur u mbulova me shami…

Edhe sot e kësaj dite jeta e Semjetes është e vështirë, aq sa nuk ka asgjë për të ngrënë. Semnjete Krifca është vetëm 28 vjeç,...

Opozita kosovare: As ndarje, as shkëmbim të territoreve me Serbinë

Ditë më parë më medie u raportua se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe lideri i Bashkimit Demokratik për...

Shpend Ahmeti dhe Ramush Haradinaj e rikthejnë miqësinë

Është interesat edhe fakti se Ahmeti ka arritur koalicion për të qeverisur me Prishtinën me partinë e Haradinaj, gjë që ishte kundërshtuar fuqishëm nga...

Vrau katër persona për një jakne në restorant

Ai po kërkonte një xhaketë të gjelbër nga njëri prej klientëve në restorant dhe kur ajo nuk iu dha filloi që të gjuajë me...

Koha e Madeleine Albright kur ua tregonte vendin serbëve

Ish sekretarja amerikane e shtetit Madelene Albright po merrte pjesë në promovimin e librit të saj “Prague Winter”, kur përjetoi një situatë shumë të...

Para balotazhit, Komuna e Vushtrrisë shtron zhavorr mbi asfalt (FOTO)

Zyrtarët e Komunës së Vushtrrisë kanë vendosur të shtrojnë zhavorr mbi asfaltin e prishur nëpër disa katunde. Këtë e ka bërë të ditur kandidati...

Përfundimisht miratohet Ligji për Prishtinën, Prizreni kryeqytet historik

Me 66 vota për, 1 abstenim, u votua projektligjin për Prishtinën Në shqyrtimin e dytë të këtij  Projektligjit, u ngjall një debat për amendamentin numër...

Kurti përmend djegien e pikave doganore, thotë se nuk u dënua...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar djegien e pikave doganore  në veri, dy ditë pas shpalljes së pavarësisë Kurti ka thënë, nëpërmjet një...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter