E mërkurë, Janar 16, 2019

Kjo është këshilltarja e Veselit, që shëtitet nëpër Amerikë dhe merr...

Ajo merr rrogë mujore 1512 euro në muaj, më shumë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ka rrogën 1347 euro Këshilltarja e kryetarit...

Tërmet i fortë në Shqipëri!

Disa lëkundje  kanë ndodhur pak minuta më parë në Shqipëri, rreth 50 kilometër larg Tiranës Tërmeti i regjistruar ka qenë i magnitudës 4 ballë, shkalla...

13-vjeçarja e cila lindi foshnjën e saj është e martuar

13-vjeçarja e cila lindi foshnjën e saj të parë të hënën në Qendrën Klinike Universitare (QKUK) është e martuar. Insajderi merr vesh se burri...

Vjen edhe urimi i parë nga ky shtet për formimin e...

Ambasada e Finlandës në Prishtinë nëpërmjet një statusi në faqen e saj në “Facebook” ka uruar Kosovën me rastin e miratimit të tri ligjeve...

Policia e Kosovës është duke e kërkuar Albin Kurtin

Autoritetet e sigurisë ishin duke pritur për ta arrestuar ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi këtij të fundit i është lëshuar një urdhër-arrest...

Prishtinën e fiton Shpendi, sipas Exit Pollit te Klan Kosova

Shpend Ahmeti pritet të jetë Kryetar i Prishtinës. Këtë rezultat e ka nxjerr Exit Polli i realizuar nga Klan Kosova. Gjithnjë sipas këtij sondazhi, Ahmeti...

Ekskluzive: Ky është vrasësi i Ivanoviqit, sipas….. (Foto)

Stefan Cvetkoviq deklaroi se sipas hulumtimit të përbashkët me gazetarë shqiptarë nga Kosova, personi në foto kishte ardhur në Kosovë me 12 janar dhe...

Nëse hiqet taksa, Kosova humbet kartën e vetme për kushtëzim të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi para pak ditësh ka deklaruar se Kosova është e gatshme të heqë taksën ndaj importeve të produkteve nga Serbia...

Behgjet Pacolli: Hilmi Haradinaj dha gjithçka për Kosovën

Behgjet Pacolli ka reaguar ngushëlluat familjen Haradinaj, me rastine vdekjes së Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Haradinaj. Pacolli, në një postim në Facebook, tha se...

Largimet në Vetëvendosje spo ndalen, tani dorëhiqet bashkëpunëtori i Shpendit?

Pavarësisht interesimit të qytetarëve për qëndrimin e Tahirit, karshi situatës në VV, ai ka refuzuar të jap një përgjigje konkrete. Pas dorëheqjes së një varg...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter